1 Kasım 2015 erken seçimde oy kullanacaklar dikkat

by admin | Perşembe, Ağu 27, 2015 | 1750 views

SECIMLERVatandaşın 7 Haziran seçimindeki oy tercihlerini çöpe atan iktidar (daki kişi daha doğrusu) 1 Kasım tarihinde seçimleri tekrar ettirmek yönünde kararı çıkartıı, ne yaptı etti… İşin ilginç tarafı bakalım vatandaş yine aynı yönde oy kullanırsa malum iktidar sahipleri o zaman ne yapacak?

Öyle veya böyle neticede 1 Kasım’da gidip oyumuzu kullanmak yine boynumuzun borcu oldu. Umut ederiz ki inşallah yine türlü mazaretler arkasına sığınarak bu kutsal görevi ihmal etmeyiz.


Bu arada vatandaşların dikkatini önemli bir noktaya da çekmek gerekiyor. Bununla ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Kasım’da yapılacak seçimler için adres değişikliğini nüfus müdürlüklerine bildirmeyen vatandaşların, 28 Ağustos Cuma günü mesai bitimine kadar nüfus müdürlüklerine başvuru yaptıktan sonra adres kayıtlarını değiştirmeleri ve yeni adreslerini bildirmeleri gerekiyor.

7 Haziran seçimlerinden sonra adres değişikliği yapan binlerce kişinin adres bildiriminde bulunmadığını tespit ettiklerini söyleyen Yüksek Seçim Kurulu, bu kişilerin ilgili kurumlara başvuruda bulunarak gerekli adres değişikliği işlemlerini yapmaları için 28 Ağustos günü mesai bitimine kadar sürelerinin olduğunu söyledi.

Adres değişikliği yapacak kişiler kendilerine ait tapu, kira sözleşmesi ya da kendi adlarına düzenlenen bir fatura ile beyanda bulunabilme hakkına sahip olacak.

Aman dikkat, oyunuzu mutlaka kullanın.. Kullanın ki “şahsi” menfaat peşinde koşan bazı muktedirler bu ülkeyi daha da tehlikeli maceralara sürüklemesinler.. Çok geç olmadan uyanalım lütfen.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code