12-14 Şubat tarihlerinde bütün Ege Urla’ya geliyor :)

URLA-SEV-GUN
Özellikle Ege yöresinin SANAT ve KÜLTÜR merkezi olma yönünde hızla ilerleyen (belki de tek zaten aslında) URLA yine önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.. Etkinlikle ilgili ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Daha geniş bilgi için de PLATFORMUN FACEBOOK SAYFASINI ziyaret edebilir ve yetkili OZAN ISKIR’ ile görüşebilirsiniz.

SANATIN KALBİ URLA SANAT FUARI’NDA ATACAK

Sanat ve kültür merkezi olma yolunda ilerleyen Urla, 12-14 Şubat tarihleri arasında “Urla Sanat Fuarı”na hazırlanıyor. Üç gün sürecek olan fuarda, sanatın kalbi tüm hızıyla Urla’da atacak.


Sanatı Urla halkı ve sanatseverler ile buluşturacak olan fuar, Urla Sanat Sokağı Yaşatma ve Kalkındırma Derneği (USYAD) önderliğinde ve Urla Belediyesi işbirliği ile Urla Eski Tamirhane Binası’nda gerçekleşecek.

Üç gün boyunca sanatı kucaklayacak fuarda “Güvercinlerle Uçmak” adlı sanat atölyesi düzenlenecek. Tüm sanat dallarını içerecek olan atölyede yaklaşık 30 sanatçı deneysel sanat atölyesinde buluşarak sanatlarına hayat katacaklar.

Aynı zamanda 150’nin üzerinde sanatçı ve zanaatkârın kişisel canlı performanslarını gerçekleştirip ürünlerini satışa sunacağı fuarda, çeşitli gösteri ve sanatsal etkinlikler yer alacak.

SUNAY AKIN 14 ŞUBAT’TA URLA’DA

Fuarın son günü olan 14 Şubat Pazar günü ise Türkiye’nin ilk oyuncak müzesini kuran ve aynı zamanda USYAD üyesi olan ünlü sanatçı Sunay Akın sevenleri ile fuar alanında buluşarak “Güvercinlerle Uçmak” adlı sanat atölyesine katılacak. Akın, aynı akşam sevgililer gününe özel tek kişilik oyunu “ Bir Çift Güvercin” ile Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde saat 20:00’de sahne alacak.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code