23 Nisan Bayramı Ankara’da ve yurdun diğer bölgelerinde “buruk” kutlandı

by editor | Pazar, Nis 23, 2017 | 535 views

Bugün bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yine ve tüm yurtta kutlanan bu bayram bugün maalesef biraz daha buruk şekilde kutlandı birçok vatandaş tarafından. Nedeni de bilindiği üzere (en azından belli bir kesim tarafından) gerçek millet hakimiyetinin meclisten alınıp “tek bir kişiye” verilecek olması – ki ona başkan diyoruz artık.

Bugün yapılan kutlamalara gelince Ankara’da rutin eylemler yapıldı. Anıtkabir’de 23 Nisan töreni düzenlendi. Devlet protokolünden önce çocuklar Atatürk’ün huzuruna çıktı. Yoğun kar yağışı yüzünden minikler okullarına gönderildi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı İsmail Kahraman katılmadı. Meclis adına mozoleye Ahmet Aydın çelenk bıraktı. Erdoğan, Birinci Meclis’teki törene de katılmadı.


Meclisteki törenler Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başladı. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Bu arada Aydın, Anıtkabir Özel Defteri’ne şu ifadeleri yazdı: “Türkiye Büyük millet Meclisinin ilk Başkanı Aziz Atatürk, devletimizin yeniden bağımsız olmasının, milletimizin hürriyetine kavuşmasının karargahı görevini üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi bu yıl 97. yılına girmiş bulunmaktadır. Sevinçliyiz, gururluyuz…”

Aydın şunları da ilave etti: “Türkiye Büyük Millet Meclisinin 26. dönem üyeleri olarak hedefimiz devletimizin ve milletimizin ilelebet payidar kalmasına hizmet etmektir. Kurucusu olduğunuz Meclisimiz mirasınızı güçlendirerek geliştirecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisimiz dayanışma içinde daha güzel yarınlar için çalışmalarını sürdürecektir. Emanetiniz ehil ellerdedir. Ruhunuz şad olsun.”

Daha sonra saygı duruşunda bulunulularak, İstiklal Marşı okundu. Törene TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay ve Özgür Özel ile milletvekilleri katıldı.  Törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katılırken; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı İsmail Kahraman kutlamalarda hazır bulunmadılar.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!