3. Havalimanı bölgesindeki arazi fiyatları roketledi

by admin | Pazartesi, Haz 9, 2014 | 1294 views

HAVALIMANI-3-SON
Bu manzarayı sık sık görürüz bu ülkede; devlet bir bölgeden bir uol veya köprü geçirir ve o bölgedeki arazi fiyatları bir anda uçuşa geçer..

Bu sefer de aynı durum 3. havalimanı ve üçüncü köprü yakınlarında yer alan bölgelede söz konusu olarak gündeme gelmiş görünüyor.

Uzmanlarıa göre, İstanbul’a üçüncü havalimanı ve üçüncü köprü yakınlarında yer alan bölgelerde ulaşımın çok daha kolaylaşacak ve bu da arazi fiyatlarının daha da değerlenmesine neden oluyor. Nitekim bölgede metrekare fiyatları projeler açıklanmadan önceki rakamlardan neredeyse iki katı oranında artmış görünüyor.


Bilindiği üzere Erdoğan daha geçen gün gösterişli bir açılış yaparak inşaate yol vermişti…

Her ne kadar İstanbul’un katiyetle yeni bir havalimanına daha ihtiyacı varsa da, çoğu itirazlar şu anda seçilmiş olan yerin uygun olup olmadığı noktasında oluyor.

İstanbul’da yapılacak olan üçüncü havalimanı ve İstanbul Boğazı’na yapılacak üçüncü köprü olacak Yavuz Sultan Selim köprüsünün bölgeye sağlayacağı katkı göz önüne alındığında doğal olarak bazı önemli avantajlar söz konusu oluyor ekonomik açıdan.

Şu an itibarıyla bölgede metrekare fiyatları projeler açıklanmadan önceki rakamlardan neredeyse iki katı oranında artmış görünüyor. Örneğin, bölgedeki güncel arsa satış fiyatları deniz gören konut arsalarında metrekare başına 700 lira, deniz görmeyen konut arsalarında ise 500-600 lira olarak bildiriliyor. Şu anda 600 lira olan arsa metrekare fiyatları bir yıl önce 500 lira seviyesinde olarak görülüyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code