4 ayaklı bir miyavın canı mı daha kıymetli bu pisliklerin mi?

by admin | Pazar, Tem 6, 2014 | 1020 views

ZUZU-BILGI
Bazı zamanlar arkadaşlarla sohbet ederken herkes torununu anlatmaya filan çalışır.. Kimse alınmasın ama ben de kedilerimizi düşünürüm o anda.. ve onları ne kadar sevdiğimi.. Bunu ifade ederim de açıkça.. İnsanlar tuhaf tuhaf bakarlar “Biz torundan bahsediyoruz bu adam kedi diyor” filan gibi…

Bir defa bizim kedilerimizin şöyle bir özelliği var ki anne baba ve dört çocuk beraber yaşıyorlar bizle.. Hem de anne baba bebeklikten beri bizle ve çocuklar da elimize doğdu.. Onun için onlarla duygusal ilişkimiz de çok çok farklı..

Bir de şu var, insan denen yaratıık (Allahın en şerefli yaratığıymış ya hani) doymaz, aç gözlüdür, zalimdir, egoisttir… Bütün bu kötü özellikler yüzünden de yüzmilyonlarca insan canından olmuştur bugüne kadar.. İnsanoğlu doymaz.. Ne kadar versen daha yok mu der..

Bir de örneğin şu kedi denen varlığa bakalım; Aynen yaratıldığı gibi.. Hiç bozulmamış.. Tek gereksinimi, sevilmek ve doymak.. Tabii haksızlık etmeyelim uyumak ve de oynamak..

Son derece karakterli (kişilikli) bir varlık.. Yalakalık yok.. Birşeyi canı isterse yapar istemezse yaptıramazsınız.. Sevdiğini sever ve belli de eder.. Gözlerine bakın, orada dupduru Tanrı ışığı görürsünüz… Allah’tan gerçek bir parçadır o..

Biliyorsunuz, kedinin “ŞİFACI” özelliği olduğu ve tansiyon, stress gibi sıkıntılara karşı çok faydalı olduğu söylenir… Koskoca Mısır medeniyeti kediyi boşuna mı sembol edinmiştir acaba?


Tabii anlatmakla olmaz, bunları ve daha fazlasını hissedebilmek lazım.. Bu arada Hz. Muhammed’in kedilerle ilgili ssöylediklerini de okumanız önerilir..

İşte Allah’ın özene bezene yarattığı böyle bir güzelliğe İŞKENCE, ZULUM yapan “MAALESEF” insan kılığında pislikler de vardır.. Bunun çok acıklı bir örneğini de aşağıda okuyabilirsiniz. Lütfen okuyun ve ondan sonra cevap verin: Bu pisliklerin hayatı mı daha kıymetlidir yoksa o zavallı günahsız hayvanın mı?

Onun için bir daha kızdığınız kişilere de “HAYVAN” demeyin hakaret etmek için.. Zira onlara ancak başka kötü sözler yaraşır; Pislik, canavar filan gibi.. Güzelim hayvanların aadını o pisliklere yakıştırmayın lütfen.. Allah böyle canavarlardan hayvanlarımızı ve de hatta bizleri bile korusun.

Söz konusu olay şöyle:

Bursa’nın Kestel ilçesinde, 4 ayağı da kesilerek öldürülmüş kedi bulundu. Sabah saatlerinde ablasının köpeğini gezdirmek için dışarı çıkan Sevim Akyüz, Yeni Mahalle İlköğretim Okulu’nun bahçesinde vahşetle karşılaştı. 4 bacağı da kesilmiş kediyi bulan Akyüz, polise ve zabıtaya haber verdi.

Kedinin, zaman zaman ablasının bahçesine gelerek diğer sokak kedileri ile birlikte karnını doyurduğunu ifade eden Sevim Akyüz, şunları dile getirdi: “Vahşet ötesi bir şey, yaşanan. Ablam hastayken onu iyileştirmiş ama maalesef canavar ruhlu insanların katletmesi için iyileştirmiş sanki. Kediyi görünce, ben kabristana babamın mezarına gidecektim ama oraya akıtacak gözyaşım kalmadı. O tablo korkunçtu. Sanki yakınını kaybetmişsin gibi, elinden bir şey gelmiyor. Aldık gazeteye sardık, götürdük toprağa verdik.”

Kestel’de tinerciler ve bonzai benzeri uyuşturucu madde kullananların çok olduğunu belirten Akyüz, “O okulun bahçesine tinerciler çok giriyormuş. Bonzai gibi madde kullananlar da çok yaygınlaşmış. Kedilerle ayin yapıldığını söylüyorlar. Yakın bir yerde yapılmış ve okul bahçesine atılmış. Umarım kim yapmışsa bulunur. Bu Ramazan ayında özellikle ne insanların ne hayvanların canı yansın. Yeter artık diyoruz.” diye konuştu. Gençlerin durumunun çok kötü olduğunu belirten Akyüz, önlem alınmasını istedi.

KAYNAK: MEDYA / Editör

 

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code