4 eski bakan Komisyon’da ak oylarla “ak”landı

BAKANLAR-KOMISYONBeklenen oldu ve Türkiye tarihinin (Allah bilir dünyada filan da bir rekordur belki de) en büyük yolsuzluk skandallarına adı karışan dört eski AKP bakanı TBMM Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu’nunda AKP li üyelerin çoğunluk avantajını kullanarak alınan kararla Yüce Divan’a gitmekten kurtuldular – şimdilik …

Daha önce sosyal medya, basın ve TBMM deki oturumlar yoluyla kamuoyunun dikkatine getirilen yolsuzluk suçlamaları ak oylarla bir güzel aklanınca 4 bakan Yüce Divan yerine evlerine gidiyorlar…

Tabii, bu esasında şu anlama “hiç şüphe olmasın ki” gelmiyor, halkın ve kamuoyunun gözünde ve vicdanında: “4 bakan gerçekten de temizmiş, herhangi bir yolsuzluk, rüşvet olayına karışmamışlar, meğer”…

Bu işi böyle tereyağdan kıl çeker gibi hal yoluna koyduklarını sanan “DAHİLER” hiç şüphe olmasın ki bu silahın esasında aynı zamanda (hem de fena şekilde) ters tepeceğini göreceklerdir.. Zira bu kişiler on milyonlarca vatandaşın gözünde (kamu vicdanı diyor) temizlenmemişlerdir… Hatta böyle bir fırsatı veya şansı da esasında kaçırmışlaardır (tabii eğer suçsuzlarsa ki esas mesele de budur zaten)


Ortada o kadar mide bulandırıcı iddialar dolaşmaktadır ki insanın kusacağı gelmektedir pislik kokularından. Hatta bir rivayete göre bu 4 kişilik gruptan birilerinin daha yukarısını “biz divana gidersek sizin yakınlarınız da gider” diyerek tehdit edip işin seyrini tam da terse çevirdiği söylenmektedir – yukarıdan, bu tehdit üzerine gelen yönlendirme (telkin mi desek yoksa) ile… Görüldüğü üzere eğer bu söylentiler doğruysa durum çok daha da vahim olmaktadır… Velhasıl Türkiye fena halde pis kokular yaymaktadır..

Nitekim alınan karar üzerine bir konuşma yapan CHP Ankara Millletvekili Levent Gök, TBMM Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu’nun isimleri yolsuzluk skandalına karşın dört eski bakanın aklanmasına ilişkin şunları söylemiş bulunmaktadır:

“Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmemek adına, yolsuzlukların, hırsızlıkların, rüşvetin ve ahlaksızlıkların hesabını sormak bilinciyle hareket ettik.

CHP, soruşturma komisyonu kurulduğu andan itibaren, şu saate kadar genel başkan da dahil olmak üzere, hiç birimiz, arkadaşlarımızın görüşlerini etkileme çabası içerisinde olmadık.

Değerli basın mensupları, ben şu saatte, soruşturma komisyonu üyelerimizle hepinizin huzurunda, namuslu mücadele ve toplumdaki vicdanların tatmin edilmesi ilkesiyle karşınızda duruyoruz.

Yapılan oylamadan çıkan sonuç kesin olmamakla birlikte, üzücüdür. Biz AKP içerisinde dürüst, namuslu, vicdan sahibi arkadaşlarımızın olduğunu düşünüyorduk.

Perşembenin gelişi, çarşambadan belliydi. Oylamanın bugüne kadar ertelenmesiyle, AKP’nin kendi uydurdukları bahanelerle, yel değirmenleriyle savaş içerisinde olduğunu gördük.

Türkiye siyaseti bugün soruşturma komisyonunda AKP’li üyelerin çoğunluk oylarıyla aldıkları bu kararla kara bir gün yaşamaktadır.

Bu bakanlar, bu kararla aklanmış değildir. Bu konu TBMM’nin önüne gelecektir.”

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code