Müjdeler olsun: 65. Hükümet emeklilere promosyon uygulamasını hemen başlatıyor

by admin | Perşembe, May 26, 2016 | 940 views

EMEKLI-MAASÖyle anlaşılıyor ki “sarayın kurduğu” hükümetin ilk icraatlerinden biri emeklilerimizin oldukça hoşuna gidecek. Zira Binali Yıldırım “başbakanlığınıdaki” yeni hükümet emeklilerin uzun süredir beklemekte olduğu maaş promosyonu olayını hayata geçirecek.

Buna göre sistem şöyle olacak;

Edinilen bilgiye göre; promosyon uygulaması Sosyal Güvenlik Kurumu ve bankalar arasında protokol imzalanır imzalanmaz başlayacak. Emekli, banka ile, promosyon ödemesini kapsayan dönemde maaşını oradan almaya devam edeceğine yönelik bir sözleşme imzalayacak. Banka, emeklinin maaş hesabına promosyonu yatıracak. Promosyon emeklilere 3 yıllık periyodlarla ödenecek.


Ancak bu ödemenin tek seferde mi yıldan yıla olmak üzere 3 eşit taksitte mi yapılacağı henüz kesinleşmedi.  Tek seferde ödeme üzerinde anlaşılırsa, banka 3 yıllık promosyonu emeklinin maaş hesabına sözleşme imzalar imzalamaz peşin olarak yatıracak.  Bildirildiğine göre 3 taksitli ödemede anlaşılırsa, emeklinin hesabına ilk taksit hemen yatacak. Diğer 2 taksit de izleyen 2 yılda emekliye verilecek.

Konu yaklaşık 11 milyon emekliyi ilgilendiriyor.

Tabii konu incelendiğinde belirli noktalarda (ve birçok noktada) kişilerin milyonlarca lira menfaat sağladığı, zam yapıldığı zaman vatandaşın gözünün yaşına bakılmadığı, emekli maaşlarına yapılan aylık 100 TL lık zamma mukabil bunun yapılan yeni zamlarla kat be kat geri alındığı bir yaşam ortamında senelik 300 TL resmen insanın önüne atılan bir sadaka anlamından öteye bir anlam taşımayacaktır, adeta.. Ama halkımız “az” ile yetinmesini bilir, hani “bir lokma bir hırka” misali. Ağzına çalınan bir parmak(cık) bal ile de uzun süre idare eder, bazıları malı hamutuyla götürürken – hem de milletin …… koyarak.

Cehalet iyi şeydir.. Özellikle bazıları için…

Editör
KAYNAK: Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code