7 Haziran seçimlerinde oy sahtekarlığını nasıl önleyebiliriz?

OY-OTESI

Evet.. 7 Haziran seçimlerinde oy sahtekarlığını nasıl önleyebiliriz?

Cumhuriyet tarihinin en HAYATİ genel seçimlerine çok çok az bire süre kaldı. İktidar partisinin oy kaybettiği ve malum şahsın tarafsızlık sıfatını “ettiği yemine rağmen” meydanlara çıkarak iktidar partisi (kendi komutasından olan) lehine bozduğu siyasetle azıcık yakından ilgilenen herkes tarafından apaçık görülüyor.

Hal böyle olunca da iktidarın ülkenin başına bela ettiği sıkıntı ve problemlerden bezmiş olan oy sahibi vatandaşların aklına ister istemez “seçimlerde bir hile durumu yaşanır mı acaba?” sorusu, daha doğrusu endişesi geliyor ister istemez. Şaka filan değil çok ciddi ve bütün vatandaşlarımızı (malum parti fanatik ve yandaşları hariç belki) ilgilendiren bir konu.


İşte, son seçimde bu konularda rüştünü ispat etmiş olan OY VE ÖTESİ DERNEĞİ tam da burada devreye giriyor. Dernek yetkilisi ülke için o kadar hayati şeyleri hem de o kadar açıklıkla ifade ediyor ki, bize de en azından kulağımızı açıp dikkatlice bir dinlemek düşüyor – ve tabii ki durumumuz uygunsa bir görev talep etmek hatta.

İşte aşağıda linki verilen yazıyı lütfen okumanızı önemle ve sevgiyle rica ediyoruz. Bakın Türkiye’de ülkeyi daha da beter bir uçuruma sürükleyebilecek bir oy sahtekarlığını OY VE ÖTESİ nasıl önleyebilecek.

LÜTFEN Facebook’ta çiçek böcek, saçma sapan video paylaşımlarından azıcık zaman ayırıp ülkenin kaderiyle ilgili bu konu hakkında bilgilenmek zahmetinde bulunun. Hani vatandaşlık görevlerimizin bir parçası olarak…

Vatandaş koş! Seçim sonuçlarını denetleyebilecek sistem bulundu

Teşekkürler
Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code