Abdullah Gül yeni parti kurarsa …

GUL-ERDOGAN
Evet başlığımız “Abdullah Gül yeni parti kurarsa ..” şeklinde.. Hoppala bu da nereden çıktı şimdi diyecek bir vatandaş varsa ya biraz gündemden uzak kalmıştır ya da saftır bizce.. Zira bu olasılık uzun süredir ufak ufak ısınmaktadır arka planda siyaseti ve AKP’deki gelişmeleri takip edenler için..

Pekiyi ne olur böyle bir olay gerçekleşirse? Olmalı mıdır ayrıca?

Şu bir gerçek ki daha önce ait olduğu gruptan bu şekilde ayrılarak kendi başlarına yelken açmaya çalışanlar pek de ses getiremediler.. Bunların arasında en çarpıcı örneklerden biri de Abdüllatif Şener oldu, yani AKP’nin en baştaki ağır toplarından biri.. Vatandaş ve de muhtemelen destek beklemiş olduğu eski grup (parti) arkadaşları Şener’in AKP’den bayrak açarak ayrılma hamlesine hiçbir şekilde itibar etmediler..


Pekiyi uzun süredir en tepedeki şahısla ile ters düştüğü çok açık şekilde belli olan ve de saraydaki bu şahsın kendisini harcamak için çeşitli fırsatlar yarattığı ve değerlendirdiği Gül söz konusu kişiye karşı bir hamle içine girerse yani ona siyasi rakip olursa herhangi bir şansı olur mu acaba? İşte can alıcı soru bu.

Doğrusu şansı olur mu kimse yüzde yüz garantili cevap veremez bizce buna ama bir şey çok net ki malum şahsın hesaplarını ciddi şekilde bozar, Abdullah Gül’ün başlatacağı bir siyasi hareket yani parti. Diğer bir deyişle AKP’nin oylarını bölerek 400 milletvekilini iyice hayal haline getirir ve iktidar partisinde zaten epeyi süredir gözlenmekte olan çöküş ciddi bir hız kazanır. Bu da batan gemiden kaçışları fena şekilde hızlandırır, çözülmeler birbiri ardına gelir. Bir de itiraflar, itirafçılar yani diğer deyişle birbirini ihbar etme olayları başladı mı Türkiye çok değişik manzaralarla karşı karşıya kalır.. Hani Ergenekon’da filan herkes nefesini tutup izlemişti ya, işte tarih tekerrürden ibarettir derler..

İşte şimdi anlaşılıyor ki artık 11. Cumhurbaşkanı’nın sabrı galiba tükenmek üzere.. Gerek kendisine kurucusu olduğu partiden dışlama suretiyle yapılan haksızlıklar ve gerekse mevcut yönetimin Türkiye’yi içine düşürdüğü büyük siyasi sıkıntılar artık Gül’ün kendine vazife çıkarması için yeterli tetikleyici seviyeye gelmiş bulunmakta.. Zaten bize göre şu ana kadar durması bile büyük sabır işi.. Dolayısıyla öyle anlaşılıyor ki önümüzdeki günler çok ciddi çalkantılara gebe AKP açısından…

“Ne diyelim” demeyeceğiz.. Memleket için hayırlı olsun ve “Hoş geldin tekrar, Sayın Gül” diyeceğiz.
Bizden bu kadar, gerisini “başka” muhteremler düşünsün.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code