Açılış gününde YHT fiyaskosu.. Aman Başbakan duymasın ..

by admin | Cumartesi, Tem 26, 2014 | 1103 views

TREN-YOLDA-KALDI
Ballandıra ballandıra anlattığı (hem de BAL GİBİ Kampanya malzemesi yapmak için) YHT daha ilk  seferinde yolda kalınca, Erdoğan’ın en yakınında olan yetkililer acaba korkudan ne yapmışlardır diye düşünmeden edemiyor insan. Öyle ya, muhteremin CB seçim kampanyasına RESMEN “TAŞ” koymuş olmadılar mı yani? Ya muhterem şimdi çıkıp da “PARALEL YHT’YE KADAR GİRMİŞ MEĞERSE” deyip, bir “talimatla” 3-5 kişiyi daha içeri tıktırırsa ne yapa gariplerim.. Muhterem, herşey “FITRAT” vs diyor ama eminiz bu noktada FITRAT filan dinlemez vallahi kafası kızarsa…

Şaka bir yana, tipik Türkiye manzarası; Bir sürü bağırış, çağırış, iddialı laflar (biraz da boyumuzdan büyük diyelim) sonra da TAM BİR ÇUVAL…  Evet, Erdoğan’ın yüksek hızlı treni seyir telinin kopması sonucu ilk seferinde arzılanarak İzmit yakınlarında aniden durdu.


Dakikalarca hareket etmeyen trenin içersinde Erdoğan ve yanındaki çok sayıda bakan da olduğundan çevik kuvvet ve yunus ekipleri tren etrafında yoğun güvenlik önlemleri aldı. Tren durunca klimaların da kapanması nedeniyle yolcular vagonlarda sıkıntı yaşadı. Sıcak nedeniyle vagonların kapılarını açmak zorunda kalan çok sayıda yolcu korumaların uyarılarına karşın aşağıya indi. TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman “Sabotaj olmadığını, sıcaktan kaynaklanmış olabileceğini, daha önce bu tür bir sorunun olmadağını” söyledi.

Şimdi kıssadan hisse çıkarmak gerekirse eğer, tam da sırası;

Millet (aklı başında insanlar) yırtınıyor; “Türkiye’ye nükleer santral yapmayın. Birçok mahzurları var.. Mahvoluruz” diye.. Ama, muhterem nuh diyor peygamber demiyor evvel Allah. Neden mi? Ona burda girmeyelim neme lazım.. Allah bilir diyelim. Ama bizi (tabii bütün milleti) ilgilendiren kısım şu ki, bu insanımız bir gazocağını bile arıza yaptırmadan kullanabilmeyi zor becerirken, Allah korusun mutlaka ve mutlaka bir ihmal vs yapacaktır ve reaktörün patlaması veya yanması da muhteremin dediği gaz tüpünün patlamasına pek benzemez.. Tam ve GERÇEK bir FACİA olur..

Uzağa gitmeye gerek yok.. Muhterem, inanmıyorsa bir zahmet Japonlara soruversin; Bu, dünyanın en ileri teknolojiye sahip ve en disiplinli milletinin başına ne gelmiş, nasıl gelmiş ve neden hala bunun olumsuz etkilerini sıfırlayamamışlar (not :sıfırlama deyince aklınıza herhangi bir ima filan gelmesin lütfen)

KAYNAK: MEDYA / Editör

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code