Adalet, Enis Berberoğlu’nu da “siyasal ve askeri casusluk” suçundan demir parmaklıklar ardına attı..

Türkiye gerçekten de fena gidiyor. Neden mi? Şöyle bir soruyla cevap verelim; Adalet gerçekten de tarafsız ve daha da fenası bağımsız olma özelliğini kaybediyor mu yoksa endişesi on milyonlarca insanda oluşmuşsa, takdir edersiniz ki ülke demokrasi ve hürriyetler açısından iyiye gidiyor şeklinde iyimser bir görüş belirtmek pek de kolay olmasa gerek. İşte son olarak da malum MİT TIRLARI davasında CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’na “siyasal ve askeri casusluk” ve “FETÖ’ye yardım ve yataklıktan” 25 yıl hapis cezası verildi.

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’na MİT TIR’ları davasında ‘siyasal ve askeri casusluk’ ve ‘Fethullahçı Terör Örgütü’ne yardım ve yataklıktan’ 25 yıl hapis cezası verildi. Önce müebbet hapis verilen Berberoğlu’nun cezası daha sonra 25 yıla düşürüldü. Bugün davada 6. duruşmada görülüyordu. Can Dündar ve Erdem Gül’ün de yargılandığı davada kendi dosyası ayrılarak hapis cezası verilen Berberoğlu duruşma salonunda bulunuyordu. Hakkında tutuklama kararı verilen Berberoğlu gözaltına alındı.


Enis Berberoğlu kararın ardından yaptığı açıklamada, “Hukukun katledildiğini defalarca gördük. Bir haberden böyle bir mağduriyet yarattılar. Bu cezayı bana verenler şunu bilsinler ben bu cezayı girer vatanım için yatarım. Bir gazetecilik faaliyeti elde hiçbir delil olmamasına rağmen cezalandırıldı. Bu kararı verenler utansın” dedi. Çağlayan Adliyesi’ndeki işlemleri tamamlanan Berberoğlu daha sonra Maltepe Cezaevi’ne sevk edildi.

Mahkemenin kararından sonra adliyeden önce Oya Berberoğlu’nun ayrıldı. Yaklaşık 40 dakika sonra da Enis Berberoğlu’nu cezaevine götüren polis araç konvoyu adliyeden çıkış yaptı. Maltepe Cezaevi’ne götürülen Enis Berberoğlu’nun güvenlik gerekçesiyle arka kapıdan cezaevine alındı. Polislerin cezaevi önünde önlem aldıkları görüldü. Aralarında milletvekillerinin bulunduğu CHP’liler de Maltepe Cezaevi önüne gitti.

Enis Berberoğlu adliye koridorunda kısa bir açıklama yaptı. Enis Berberoğlu açıklamasında “Adaletle hiç alakası olmayan odalarda, hukukun katledildiğini defalarca gördük. Mahkemeler seri katil gibi masumları yargıladı, içeri attı, unutmaya çalıştı. Biz buraya mağdurlar için geliyorduk, şimdi kendimiz için geldik. Siz beni unutmayacaksınız, ben de sizi unutmayacağız. Olmadık bir işten, haberden böyle bir mağduriyet yarattılar. Bunu yaratanlar utansın” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!