Adım adım erken seçim.. Abi öyle istiyoo.

ALKISLATürkiye 4 bir tarafta ateş çemberiyle sarmalanmış, yurtta her gün insanlar terör saldırılarında katlediliyorlar ve ekonomi mucizevi şekilde henüz çökmemiş ama çökmek üzere vesaire…

İşte bu hazin ve ürkütücü resim mevcutken halkın oylarıyla meclise soktuğu (daha doğrusu CHP hariç muktedirlerin 2 dudağının lütfetmesiyle seçilen) vekiller, yani partiler hani beklenir ki bütün menfaat ve parti çekişmelerini, yani kavgayı bırakarak acilen hükümeti kuracaklar ve batmakta olan ülke gemisi burnunu tekrar dalgaların dibinden yukarı doğru çevirecek.. değil mi?

Ne gezer.. Halen ve de kanuna muhtemelen aykırı olarak yürütme görevini ifa eden hükümetin başı CHP ile düzgün koalisyon kurup yoluna devam etmek istiyor.. Fakat mümkün değil, zira kendisini oraya iki dudağının arasındaki tek kelimeyle “TAYİN EDEN” (ATAYAN) kişi böyle olmasını yani herhangi bir uzlaşmayı tercih etmiyor..


O kişi istiyor ki partiler uzlaşamasın (her ne kadar AKP uzlaşmacı görüntü vermeye çalışsa da) ve erken seçim mecburiyeti ortaya çıksın ve de BİR İHTİMAL Akparti bu seçimde oylarını yükselterek tek başına iktidar şansı yakalasın ve de malum muktedir iktidarını kayıtsız şartsız (hem de) devam ettirsin… Böylece, herhangi bir soruşturma tehlikesine filan da maruz kalmadan..

Ne güzel senaryo değil mi? Oldukça basit ve yalın.. Üstelik de gerçekçi.. Ama “Ya pekiyi memleketin hali ne olacak bu arada” derseniz, o ikincil bir mevzu..

Tabii bu resim içerisinde PKK nın saldırıları ve dolayısıyla HDP ye karşı olan sempati ve desteğin azalma riski de kimin hangi yönde işine yarar bir düşünmek lazım..

Bu arada şüphesiz ki HDP nin zayıflayıp barajın altında kalmasını isteyen yalnızca malum muktedirler değil aynı zamanda ve çok muhtemelen terör örgütünün bizzat kendisi de olsa gerek. Zira şüphesiz ki çözüm süreci olumlu bir sonuca ulaşır ve ortalık süt liman olursa terör örgütü halka artık ne söyleyecek ki? Hiçbir şey..

İşte böyle bir çözümsüzlük yumağı ve komplo teorileri içinde gariban vatandaş da koyun gibi beklemekte maalesef, bir an önce uzlaşma olsa da doğru dürüst ve adil bir yönetime kavuşsak ve de herkes önünü bir görse diye..

Biz de inşallah diyelim.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code