Ahmet Hakan’a saldıranlardan üçünün AKP’li olduğu anlaşıldı

AHMET-HAKAN-SALDIRICNTTURK programcısı Ahmet Hakan’a malum “aşağılık” saldırı yapıldı ve ünlü gazeteci vücudunun muhtelif yerlerinde meydana gelen kırıklar yüzünden ameliyata alındı.

Bu arada açıkça teyid edildi ki söz konusu gerekçeyle gözaltına alınan Şengüller, Elmas ve Adıyaman AKP teşkilatlarına üye vaziyette.  Kayıtlara göre, saldırganlardan Ahmet Şengüller Bayrampaşa, Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman ise Fatih teşkilatına üye görünüyor. Bu kişiler hakkında ayrıntılar da şöyle;


UĞUR ADIYAMAN: 29 yaşında, özel güvenlikçi, 12 Ekim 2010 tarihinde Fatih AKP ilçe teşkilatına üye olmuş. Polisteki kaydı çok kabarık. Uyuşturucu, 1’den fazla kişiyi tehdit, resmi belgede sahtecilik suçlarından sabıkalı, 24 yıl önce PKK’ye katılan Seyhan Adıyaman’ın kardeşi..

FUAT ELMAS: O da özel güvenlikçi, Elmas da 19 Haziran 2007’de AKP Fatih ilçe teşkilatına üye olmuş. 2011’e kadar özel bir güvenlik firmasında çalıştı.

KAMURAN ERGİN: 29 yaşında. Şu an bir tekstil firmasında çalışıyor. Polis kayıtlarına göre onun sabıkası da kabarık. Uyuşturucu ticareti, yaralama ve silahlı yağma suçlarından poliste kaydı bulunuyor.

Bu arada yine haber alındığına göre AKP’nin bu üç kişiyi parti üyeliğinden ihraç etmesi söz konusu.

Diğer taraftan görülüyor ki böyle aşağılık saldırılar BASINI susturmaya değil, olsa olsa AKP isimli partinin oy kaybetmesine katkı yapacaktır. Vatandaş hiç şüphesiz ki bu adil olmayan ve susturmaya yönelik aşağılık bir davranış olduğunda bunu bir kenara yazmaktadır.

Kaynak: Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code