Ak Parti Türkiye’nin bağırsaklarını temizlerken “kendi bağırsaklarının sağlığı” konusunda samimi mi?

BİNALİ YILDIRIM
Evet soru aynen de böyle; İktidar partisi büyük şeytan olarak lanse ettiği FETÖ  – ki birçok açıdan katılmamak mümkün değil  (zaten gerçek demokrat ve seküler kesimi temsil eden insanlar hiçbir zaman bu tehlikeli oluşumla “beraber yürümedi bu yollarda”) – olayıyla ilgili olarak ülkenin bağırsaklarını neredeyse dışarı dökerken ve onbinlerce kişinin yaşamı değişirken, acaba “kendi bağırsaklarını temizleme” konusunda ne düşünüyor ve bir ciddi aksiyon planı var mı? Öyle ya kendi grubunun içinde daha bundan bir kaç yıl öncesine kadar Gülen’e neredeyse tapan ve her türlü bağlılıklarını yeminle ifade eden bir sürü insan vardı. Şimdi bunlar piripak mı oldu aniden? Hani yani “Milletimden özür dilerim, aldanmış yanılmışım” söylemi bunları da temize mi çıkardı veya çıkaracak bir anda? İyi iş gerçekten de; Yanılıp da Bank Asya’ya para yatırmış veya havale yapmışsan yanlışlıkla “ayvayı yemişsin” demektir.. “Gel bakalım buraya sen Fetöcü müsün?” Ama bu örgütün liderin yıllatrca biat edip hatta “aynı yollarda yürümüşsen” (ve her türlü destek olmuşsan üstelil) “pardon yanılmışız, kandırılmışız.. ÖZÜR” demek yetiyor aklanmak için. Bu mudur VİCDAN ve ALLAH KORKUSU?


Evet bütün bu yazdıklarımızla ilgili olarak ne oluyor, plan ve niyet nedir, aşağıdaki haberi okuduğunuzda iyi bir fikir sahibi olmamanız mümkün değil sanırız; Gaye, iktidar partisinin içinde suları bulandırmamak, herhangi bir kopuşa meydan veya fırsat vermemek için “İçimizde Fetö sempatizanı olsa da, kol kırılır yen içinde kalır, o kırık kol da bizimdir” zihniyetiyle devam etmek şüphesiz ki. Zaten bunu da hükümetin başı gayet net şekilde açıklıyor, daha ne desin ki? Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az…

Haber aynen şöyle;

Başbakan Binali Yıldırım’ın milletvekilleriyle gruplar halinde yaptığı toplantılarda ‘erken seçim’ gündeme geldi. Bazı milletvekillerinin, parti içinde Gülencilerin temizlenmesi için erken seçim yapılıp yapılmayacağını sormaları üzerine Yıldırım, “Ne seçimi kardeşim? Siz beni dinlemiyor musunuz? Seçim meçim yok” dedi. Parti içinde temizlik yapılmadığı yönünde açıklamalarda bulunan milletvekillerini de uyaran Yıldırım, ‘susun’ talimatı verdi.

Yıldırım, 21-23 Ekim günlerinde Afyon’da yapılacak kamp öncesinde milletvekilleriyle gruplar halinde yaptığı görüşmeleri tamamladı. Toplantılarda ağırlıklı olarak paralel temizlik operasyonları gündeme geldi. Bir milletvekili, “Erken seçim var mı” diye sordu. Bu soru karşısında sinirlendiği öğrenilen Yıldırım, “Ne seçimi kardeşim, siz beni takip etmiyor musunuz, dinlemiyor musunuz. Bu konuda 3 kez açıklama yaptım, ‘yok’ dedim. Seçim meçim yok” diye konuştu. Aynı milletvekilinin “Parti içinde FETÖ temizliği için seçim yapılacağı söyleniyor” demesi üzerine Yıldırım, “Benim partimde FETÖ’cü bakan, milletvekili yok. Bu iddialar partimize yönelik algı operasyonu. Bu oyuna gelmeyin. Halkın yüzde 93’ü FETÖ ile mücadelemizi destekliyor. Ama bizim içimizden arkadaşlarımızın yaptığı bazı konuşmalar nedeniyle AK Parti’de FETÖ’cüler çokmuş algısı yaratılıyor. Kimse bu algı operasyonuna malzeme olmasın” diye konuştu.

KAYNAK: CUMHURIYET

Like it? Share it!