Akarca (Seferihisar) sahilinde nereden denize girmeli

ONUR-CAFE-PLAJ

Akarca’da nereden denize girilir?

Seferihisar AKARCA’ya geldiniz..

Burası EGE’nin keşfedilmemiş yerlerinden biri bize göre..

Tertemiz denizi (mavi bayraklı), mis gibi havası ve sakin yaşamıyla tam bir tatil cenneti..

İnsanlar nispeten daha yumuşak, yani hayat daha bir kolay ve huzur verici – diğer birçok tatil yerine kıyasla..
Seferihisar’da aşağı yukarı bütün ihtiyaçlarınızı bulabiliyorsunuz zaten.. Ama denize girmek için Akarca en yakın yer.. Zaten burada işyerlerinden ziyade (ki nerdeyse birkaç bakkal hariç hepsi Seferihisar’da) evler var.. Çoğu iki katlı ve bahçe içinde.. Genellikle ortam yeşillik – bilhassa sitelerin içinde..


ONUR-YEMEK-BALIKDenize gelince buradan rahatlıkla girebilirsiniz sahil boyunca.. Ama en güzel yerlerden biri de ONUR CAFE isimli şirin bir yerin hemen önü..

Burayı bir aile (karı-koca) işletiyor.. Hülya Hanım ve Selçuk Bey..

Hülya Hanım Hatay kökenli olduğu için oranın mezeleri bizzat kendi elinden çıkıyor ve de enfes… Özel müşterileri var.. Hem de yalnızca yurtiçinden değil, yurtdışından da (Hollanda vs gibi)..

Fiyatlar gayet makul ve et ve balık ızgaradan tutun da, diğer çok çeşitli yemeklere kadar herşey mevcut burada (mantı dahil)..

Eğer Akarca’ya gelirseniz MUTLAKA Onur Cafe’nin önünden denize girmenizi tavsiye ederiz.. Çünkü hem kum bir zeminde yüzmüş olursunuz (genellikle taşlıdır Akarca’nın denizi) hem de şemsiye şezlon hizmeti alabilirsiniz..

En önemlisi de enfes çeşitler yeme şansınız olur – makul fiyatlara.. Tabii, bira vs gibi alkollü içecekler de mevcut, tam da denize nazır enfes bir içki sofrası için akşamüzeri..

Editör

ONUR CAFE “REZERVASYON VE BİLGİ” İÇİN TELEFON
0532 789 7852   –   0232 – 741 51 11

Like it? Share it!