AKP “şaibeli” olduğu söylenen bakanlarını suçlu bulmadı

by admin | Çarşamba, Oca 21, 2015 | 1517 views

DORT-BAKAN“Bu millet muameleye layık değil yahu” filan diye geyik muhabettine hiç mi hiç gerek yok. Zira “BAL GİBİ LAYIK” mış.. Öyle olduğunu da 10 yıldır her vesileyle gösteriyor. Yani “Böyle başa böyle traş”..

Nitekim, yine süper bir skandal, Türkiye için bir “UTANÇ VESİLESİ” yaşandı. Hiçbir uzman kuruluşun “bunlar sahtedir” diyemediği ve tam aksine gerçek olduğu ispat edilen TAPE vs gibi söz konusu yolsuzluk olaylarının gerçekten de yaşanmış olabileceğine işaret eden kayıtlara rağmen “MUHTEREM ve SAYGI DEĞER” MECLİS – Tabii ki AKP grubu vekilleri – bahis konusu BAKANLARIN SUÇSUZ OLDUĞU kanaatına sahip olduklarını verdikleri oylarla gösterdiler.. Yani YÜCE DİVAN yerine geçerek, “bu arkadaşlar suçsuzdur” dediler. Türkiye’nin yaşadığı “TARİHİ” KARA GÜNLERDEN biri daha AKP yönetimi devrine not olarak düşülmüş oldu.

Evet bazı başlıklar hatta şu ifadeyi kullandılar: “AKP’li vekiller 4 eski bakan için vicdanlarını sıfırladılar.”


Meclis’teki oturumda 4 eski bakan için 4 ayrı oylama yapılıdı. Zafer Çağlayan, Muhammer Güler ve Egemen Bağış için yaıplan oylama sonucuna göre Çağlayan, Güler, Bağış ve Bayraktar’ın Yüce Divan’a sevk edilmemesi kararı alındı.

MHP’nin her bir bakan hakkında verdiği 47 önergesi ile CHP, MHP ve HDP’nin önergeleri birleştirilerek gizli oylandı. İlk olarak Çağlayan’ın önergesinin oylaması gerçekleştirildi. Oylamaya 517 milletvekili katılırken, 242 kabul, 264 ret, 7 çekimser, 1 boş ve 3 de geçersiz oy çıktı. AKP’den mazeretli olan Faruk Septioğlu, Beşir Atalay, orhan Atalay, Sait Açba, Cem Zorlu, Vedat Demiröz, Zafer Çağlayan ve Muzaffer Baştopçu ile oy kullanamayan TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve birleşimi yöneten Ayşenur Bahçekapılı olmak üzere 10, aralarında Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan’ın da bulunduğu muhalefet ve bağımsızlardan da 8 milletvekili oylamaya katılmadı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli ve HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş da oylamalara katıldı.

Ret oyları hesaplandığında AKP’den en az 38 milletvekili Çağlayan’ın Yüce Divan’a gitmemesi yönünde oy kullanmadı. Muhalefet cephesinin 223 milletvekili bulunuyor. Bu milletvekillerinden 8’i oylamaya katılmadı. Oylamaya katılan 215 muhalefet ve bağımsız milletvekilinin kabul oyu vereceği hesaplandığında kabul sayısı 27 fazla çıkıyor. Bu durumda AKP’den en az 27 milletvekilinin Yüce Divan yönünde oy kullandığı sonucu ortaya çıkıyor.

KAYNAK: MEDYA

YORUM: Gerçekten de YAZIKLAR OLSUN.. Hakkın ve de daha önemlisi vicdanlarının sesini dinlemeyen, inandıkları dinin gereklerine ve buyruklarına rağmen, “bazı etkili kişilerin” buyruklarına uyarak aklın ve vicdanın “APAÇIK” gereğini yapmayanlar olduysa eğer, bu bizi insan olarak bir kere daha utanca sevkeder yalnızca. Sizce oldu mu acaba?

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code