Almanya kupaya doğru uzandı mı?

by admin | Pazar, Tem 6, 2014 | 1049 views

ALMANYA-2014-BREZILYA
2014 Dünya Futbol Şampiyonası’nda diğer yarı-finalistler Arjantin ve  Hollaanda oldu. Diğer bir deyişle bunların arasındaki maçın galibi Brezilya-Almanya karşılaşmasının galibi ile dünya şampiyonluğı için oynayacak finalde.

Evet 05 Temmuz 2014 Cumartesi günü yapılan maçlar neticesinde görüldü ki, Kosta Rika takımının gücü Hollanda’ya yetmedi. Ama işin ilginç tarafı da koskoca Hollanda 1120 dakika boyunca gol atamadı bu mütevazi takıma.


Diğer yandan, önceki maçta ise favori Arjantin Belçika’yı 1-0 ile güç bela geçebildi.. Hem de nasıl bir Belçika’yı? maçın son dakikalarına kadar sahada yürüyen desek yeridir.

Bütün bunlara baktığımızda şöyle bir tablo görüyoruz;

Brezilya en önemkli adamından yoksun bundan sonra: Neymar devre dışı kaldı. Arjantin’de takımın hücumdaki lokomotifi Di Maria da devre dışı ki bu hücum gücünün çok ciddi azalması demek (Belçika maçında görüldüğü üzere. Dolayısıyla oyun disiplininden hiçbir zaman kopmayan ve kulübede çok önemli yedekleri bulunan Almanya kupaya bir adım daha yaklaşmış gibi görünüyor.

Almanya’nın gerçekten çok kalite ve geniş bir kadrosu var. Üstelik uzun süredir birbirini tanıyan ve müthiş deneyimli oyuncular söz konusu. Bize göre Almanya’dan başkası bu kupaayı kaldırırsa ciddi sürpriz olur bu saatten sonra – Brezilya’nın ev sahibi olma avantajına rağmen.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code