Ankara’da otobüs şöförlerine sıkı kontrol geliyor

by admin | Perşembe, Nis 24, 2014 | 2103 views

ANKARA-EGO-OTOBUSLERI
Ankara’da İstanbul yolu Şaşmaz Kavşağı’nda bir belediye otobüsü ile halk otobüsünün karıştığı kazayla ilgili konuşan Başkan Melih Gökçek önemli açıklamalar yaptı. Gökçek şöyle dedi: “Yeni önlemler almak zorunda olduğumuzu görüyorum. Özellikle hız kontrolü konusunda, belli önlemleri mutlaka alacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Gökçek’e 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sırasında bir basın mensubu, önceki günlerde EGO otobüsü ile bir halk otobüsünün çarpışmasıyla meydana gelen kazadan sonra herhangi bir önlem alınmasının gündeme gelip gelmediği yönünde soru sorması üzerine Gökçek bu konuyla ilgili olarak şöförlerin iş akitlerinin bile feshedilebileceğini açıkladı.


Gökçek,  “Yeni önlemler almak zorunda olduğumuzu görüyorum. Özellikle hız kontrolü konusunda, belli önlemleri mutlaka alacağız” şeklinde ifade kullandı.

Olayın çok üzücü olduğunu belirten Gökçek, yeni bir çalışma yaptıklarını fakat kesinleşmediğini vurgulayarak, şunları belirtti:

“Muhtemelen yıl içerisinde, vatandaşların şikayetleriyle somutlaşacak. 5 tane şoför hatası ortaya konulunca şoförlerin iş akitlerini feshedeceğiz. Ama bunun için sadece isim vermeden yapılan şikayetleri, bu beş içerisinde kabul etmeyeceğiz. Somut olarak adresini, ismini vererek şikayet yapar ve o şikayette doğru çıkarsa ve böyle 5 şikayet olursa onun neticesinde şoförlerin iş akitleri feshedilecek. Mesela şoför aracı ikazlara rağmen hızlı sürüyor. Vatandaş bize telefon açacak mesai hattını, saatini, yerini söyleyecek, hatta yanında da bir veya iki şahidi var onu da söyleyecek. Bu bizim için ciddi bir şikayet veya vatandaşa kötü muamele etti, başka hoş olmayan davranışlarda bulundu. Bu ve benzeri davranışlardan toplam 5 suç belirlendiğinde şoförün iş akitlerini feshedeceğiz.”

24.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code