“Anneler Günü” ekonomiye katkı vermeye geliyor

by admin | Perşembe, May 8, 2014 | 1017 views

ANNELER-GUNU
Her yıl belli tarihlerde belli günlerde kutlamalar yaparız. Bunların içinde en önemlilerden biri de “ANNELER GÜNÜ” dür. Bir taraftan anneler hatırlandıkları için sevinirken diğer taraftan da o günlerde ekonomi (alışveriş) açısından da oldukça bir canlılık görülür.


Bu yıl da özlemle beklenen’Anneler Günü yine bütün esnafa ve bilhassa da çiçekçilere bir nefes aldıracak gibi görünüyor. Hatta bu olumlu tesirin bu yıl ihracat boyutunda da oldukça önemli bir oranda yaşanılacağı anlaşılıyor. Zira, belirtildiğine göre çiçekçilik sektörü bu yıl  Anneler Günü dolayısıyla bu yıl 36 ülkeye çiçek ihraç etmeyi öngörüyor.

Nitekim bu konuda sektör yetkilileri tarafından yapılan açıklamada geçen yıl Anneler Günü döneminde soğuk hava nedeniyle çiçek veriminde düşüş yaşanmasına rağmen, bu yıl iklimin sektör temsilcilerinin yüzünü güldürdüğü bildirldi.

Söz konusu sektörün geçen yıl çiçek ihracından yaklaşık 10 milyon dolar gelir elde ederken bu yıl 12 milyon dolarlık bir ihracat bekleniyor.

Diğer taraftan bilhassa İstanbul gibi büyük yerleşim birimlerimizde de çarşı, pazar yine hareketli günler yaşayackmış gibi görünüyor ve esnaf şimdiden yapacağı satış ve elde edeceği gelirin hayalini kuruyor.

08.05.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code