Apple Türkiye’de ilk mağazasını açtı

by admin | Cumartesi, Nis 5, 2014 | 1468 views

APPLE TÜRKİYEApple en sonunda ilk Türkiye mağazasını Zincirlikuyu’daki Zorlu Center’da açtı. Açılışın ilk saatlerinde binlerce kişinin ziyaret ettiği mağazanın önünde uzun kuyruklar oluştu. Mağazanın ilk müşterilerinden olmayı isteyen Apple hayranları ise dün geceden itibaren sıraya girdi.

Mağazaya giren müşterileri bekleyen sürprizlerden biri Apple çalışanlarının alkışlaması oldu. Mağazaya giren müşterileri tempo tutarak bir anda alkışlamaya başlayan Apple çalışanları daha sonra Türkiye için özel olarak tasarlanan tişörtleri hediye olarak verdi.


Nazar boncuklu İphone kılıfı

Apple hayranlarının en fazla ziyaret ettiği standlardan biri aksesuvarlar oldu. Türkiye’deki müşterilerine özel olarak hazırlatılan nazar boncuk tasarımlı iPhone kapakları, dakikalar içinde tükendi. Buna ek olarak müşterilerin en çok satın aldığı ürünlerden bir diğeri de iPad Mini oldu

İlk Apple Store mağazası 2001’de McLean Virginia ve Glendale Kaliforniya’da açılmıştı. Avrupa’da açılan ilk mağaza Londra’daki Apple Store Regency. Üst segment olan High Profile Apple Store’ların ilkiyse 2001’de New York Soho’da, ikincisi 2006’da Beşinci Cadde’de görücüye çıkmıştı.

Yeni açılan mağazada 100’den fazla çalışan ve 200 ürün bulunuyor. Ürün çeşitleri arasında Mac, iPhone, iPad, iPod, Apple TV ve Apple aksesuarlar var. Mağazayı ziyaret edecek ilk 4 bin 500 kişiye Apple Store tişörtü hediye ediliyor.

05.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code