Artık markete gitmek yerine, e-ticaretle market kapınıza geliyor

SANAL-SUPERMARKET
Asrımızın en büyük buluşu/teknolojisi olan internet her geçen gün hayatımızda daha büyük bir yer ediniyor.

Artık ihtiyacımız olan her bilgiyi arama motorundan buluyoruz.. Bu konuda GOOGLE en önde koşuyor, bilindiği üzere.. İnternetten alışveriş siteleri de büyük patlama yaptı ve birçoğu da büyük fiyatlar karşılığında yabancı firmalara satıldı.


Son olarak da internet üzerinden market alışverişini yapma trendi gittikçe gelişiyor. Bunu MİGROS gibi büyük firmalar zaten epeyi süredir başlatmıştı.Şimdi ise sanal süpermarket pazarı olarak adlandırılan bu alışveriş biçimine ilgi gittikçe yoğunlaşırken e-ticaret sitelerine de market kategorisi eklenmeye başladı.

Tahminlere göre  2014 yılında sanal market alışverişlerinde 2 kat büyüme beklendiği belirtiliyor.

Bir süredir söz konusu faaliyetini yürütmekte olan Migros’aa ilaveten şimdi Carrefour, Kim gibi marketler de internetten alışveriş olanağı sağlıyor. Öyle ki bu pazara çok kişinin iştahını kabartacak zira toplam e-ticaretteki payın henüz yalnızca yüzde 1.

Sektör temsilcilerinin beklentisi o ki, 2014 yılında sanal market alışverişleri 2 kata kadar büyüyebilecek ki bu da ço ciddi bir ciro anlamına geliyor. Eskiden bir malı eline almadıkça güvenemeyen Türk tüketicisi süratle alışkanlıklarını değiştirip yeni sistemlere uyum sağladığından şu anda internetten alışveriş yapan 10 kişiden yalnızca birisi süpermarket alışverişi yaparken kısa süre içinde bunu kat be kat artması bekleniyor. Tabii bu da yabancı dev firmalar için de çok önemli bir cazibe unsuru oluşturuyor.

16.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code