Askerler Salmonella hastalığı yüzünden zehirlenmişler

Geçtiğimiz günlerde Manisa’da görev yapan yüzlerce askerimizin yemeklerden zehirlenme olayını çoğumuz takip etmiştik hiç şüphesiz ki. Herkes bu işin günahı kimde acaba diye merakla beklerken, suçlu “tanıdık” bir mikrop çıktı: SALMONELLA. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklama da şöyle oldu akabinde: “23 Mayıs’ta gerçekleşen olayın Salmonella mikrobuna bağlı olduğu kesinleşmiştir”


Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “16-17 Haziran’da meydana gelen olayla ilgili de Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanının başkanlığında 12 kişilik uzman bir ekip tarafından yerinde incelemeler yapılmıştır. Ön incelemeler tamamlanmış olup kesin sonuç için ileri laboratuvar analizlerinin sonuçları beklenmektedir. 23 Mayıs’ta gerçekleşen olayın Salmonella mikrobuna bağlı olduğu kesinleşmiştir. Konuyla ilgili rapor hazırlanarak Manisa Valiliği’ne iletilmiştir” denildi.

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde: “Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Seyhun Kışlası’nda 23 Mayıs’ta meydana gelen olayla ilgili olarak Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanının başkanlığında 10 kişilik uzman bir ekip tarafından yerinde incelemeler yapılmıştır. 23 Mayıs’ta gerçekleşen olayın Salmonella mikrobuna bağlı olduğu kesinleşmiştir. Konuyla ilgili rapor hazırlanarak Manisa Valiliği’ne iletilmiştir.

16-17 Haziran’da meydana gelen olayla ilgili de Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanının başkanlığında 12 kişilik uzman bir ekip tarafından yerinde incelemeler yapılmıştır. Ön incelemeler tamamlanmış olup kesin sonuç için ileri laboratuvar analizlerinin sonuçları beklenmektedir.” (KAYNAK: MEDYA)

Allah böyle yeni vakalardan korusun askerlerimizi.

Like it? Share it!