Avrupa’da oynayacak takımlarımıza müjde UEFA’dan geldi

by admin | Perşembe, Eki 9, 2014 | 1234 views

BESIKTAS-TOTTENHAM-10UEFA, Şampiyonlar Ligi’nin kura sistemini değiştirerek, Avrupa’da oynayacak takımlarımıza avantaj getiren yeni bir sistemi devreye sokuyor. Buna göre Türkiye Ligi Şampiyonu önümüzdeki yıllarda kuraya 1. torbadan girebilecek.

UEFA, önümüzdeki sezondan itibaren şampiyonlar ligi’nde devrim niteliğinde bir karara imza attı. Yapılan açıklama ile, Devler Ligi’ndeki kura sisteminin değiştiği belirtildi. Şu anda UEFA sıralamasına göre belirlenen potlar, önümüzdeki sezondan itibaren ülkelerdeki şampiyonluklara göre belirlenecek.


Ülke sıralamasında ilk 7 sırada bulunan liglerin şampiyonları ile birlikte önceki sezonun şampiyonu (eğer bağlı olduğu federasyon ilk 7 sırada ise, 8. sıradaki ülke) 1. torbada yer alacak. Geri kalan torbaların ise, yine eski sistemle toplanan puanlarla belirleneceği kaydedildi.

UEFA Şampiyonlar Ligi’ne 1’i direkt olmak üzere 2 takım gönderen Türkiye, FIFA’nın Ekim ayı sıralamasında 40. sırada bulunuyor. Daha önce ilk 10’u zorlayan Millilerimiz, futboldaki gerilemenin ardından kendini bir hayli geride buldu. Eğer gelecek yıllarda ülkemiz futbolda üst üste başarılar elde eder ve ilk 7’ye girmeye başarabilirse, spor toto süper lig Şampiyonu Devler Ligi’ne 1. torbadan katılabilecek.

Her ne kadar Türkiye’nin ilk 7 içine girme şansı biraz zor görünüyorsa da belli mi olur, Fatih terim bu bir bakmışsınız gerçekleşmiş hayalimiz ve Fener, GS ve BJK birinci torbadan katılıyor (gülümsemeye devam)

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code