Babacan: Bu konular sadece Türkiye’nin değil bütün dünyanın tartıştığı konular

by admin | Cuma, Mar 21, 2014 | 1063 views

ALI BABACANTwitter yasağıyla ilgili olarak beyanat veren bakanlardan biri de Ali Babacan oldu. Babacan kendisine konuyla ilgili olarak yöneltilen sorulara cevaben Twitter’a erişim yasağının “geçici” olduğunu düşündüğünü söyledi. NTV’ye konuşan Babacan, sorunun, sosyal medyada işlenen suçların faili meçhul kalması olduğuna işaret etti.


Twitter’a erişimin engellemesi hakkındaki değerlendirmeleri sorulan Babacan, “Aslında bu konular sadece Türkiye’nin değil bütün dünyanın tartıştığı konular” dedi.

Babacan, “En son Davos Zirvesi’nde dünya liderleriyle kapalı oturumda bu konu tartışıldı. Ortaya çıktı ki dünya liderleri bu konuda bir çözüm arayışı içinde. Teknoloji çok hızlı ilerliyor ancak hukuk ayak uyduramıyor. Normalde bir gazetede yazsanız suç teşkil edecek pek çok konu elektronik medya üzerinde olduğu zaman bunun karşısında hukuk yok. Bugün alenen bir kişiye sokakta ağır hakeretler etseniz ve bunu görenler olsa bunun hukukta karşılığı var. Ama bu hakaretleri elektronik ortamda yaptığınızda hukukta boşluklar var” diye konuştu.

21.03.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code