Babasının mirasına sahip çıkamayan Türkeş’e MHP’den ihraç

TURKESSevin sevmeyin, beğenin beğenmeyin ama merhum Türkeş her zaman için rahmetle anılacaktır bu ülkede. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihine imzasını koyanlardan biri olmuştur bizce şüphesiz.

Yani mirası ağırdır rahmetlinin… Bu mirasa sahip çıkmak da kolay iş değildir hani.. Maalesef de öyle olmuş ve oğlu Tuğrul Türkeş birçok MHP li vatandaşın ağır tenkitleri hilafına partisinin kararına karşı gelerek seçim hükümetine kapağı atmıştır…

Soru şudur; Acaba ne uğruna? Türkeş’in dediği gibi ülke uğruna veya partisini iktidar yapmak için filan olduğuna olsa olsa safdil vatandaşlar inanır.. Zaten de onlardan bol miktarda vardır ülkede; Han, evde oturan yüzde kırk filan.. Ama Tuğrul Türkşe bilsin ki, Allah’ın vermiş olduğu aklı azıcık kullanma becerisi olan onmilyonlarca vatandaş bunun gerçeği yansıtmadığını ve katiyetle şahsi bazı menfaatlerin ön planda olduğunu “idrak” etmiş bulunmaktadır.


Bilindiği üzeere “Seçim Hükümeti’nin” Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, dün yaptığı basın toplantısında MHP’den gelen eleştirilere “Benim Başbakan Yardımcısı olmam nedeniyle benim partim MHP de iktidar olmuştur. Ben partimi iktidar yaptım.” yanıtını vermesinin ardından dün akşam saatlerinde de MHP lideri DEVLET BAHÇELİ’den zehir zemberek bir açıklama gelmişti. Bahçeli, Türkeş’in gidişi MHP’ye oy kaybettirir mi sorusuna da “Bir dağa bir serçe konsa dağ ne kazanır, bir dağdan bir serçe kalksa dağ ne kaybeder? Bilmem anlatabildim mi?” demişti.

Şimdiyse beklenen hamle de MHP yönetiminden gelmiş ve Türkeş partiden ihraç edilmiştir. Alınan bilgiye göre oylama gizli oyla yapılmış ve açık tasnif uygulanmıştır. Tuğrul Türkeş’in partiden ihracı kararı ise oybirliğiyle alınmış bulunmaktadır.  Bu arada Türkeş’e savunma  hakkı verilmediği de anlaşılmaktadır.

Tahmin odur ki Türkeş’in istikameti artık daha da net olarak belli olmuştur (büyük ihtimalle).

Editör / Kaynak: Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code