“Backlinks” Google’ın gözünde önemini muhafaza ediyor mu?

by admin | Perşembe, May 22, 2014 | 901 views

GOOGLE-MATTCUTTS
İnternet sitesi işiyle uğraşanlar bilir.. SEO açısından bakıldığında, sayfanın günlük ziyaretçi ve hit sayısı kadar ve hatta ondan daha fazla kendisine verilen linkler önem arzeder.. Çünkü, GOOGLE şöyle düşünür başka bir “İYİ” site bu siteye link vermişse onu kıymetli bulmuştur.. Bu iyi bir referans olmaktadır bu site için de.. Dolayısıyla çeşitli aramalarda yukarılarda çıkması için bir artı puandır…


Fakat şimdi oldukça farklı bir durum gelişiyor giderek, GOOGLE açısından..

Dev arama motoru için “içerik” ve bunun web kullanıcılarına ne kadar güzel, düzgün ve kullanıcının gayesine uygun hizmet edebildiği, back-link durumuna göre çok daha önemli olmaya başlıyor.. Hatta öyle ki, maksimum birkaç yıl içinde fazlaca bir önemi kalmayacak back-link olayının, sağlanan içeriğin kalite derecesine kıyasla..

Pekiyi bir düşünelim bakalım bu bir avantaj mı yoksa tersi mi, kullanıcı açısından?

Hiç şüphesiz ki çok büyük bir avantaj teşkil edecek.. Zira, bir takım profesyonel “SEO” numaralarıyla, esasında yukarı sıraları hak etmeyen siteler en tepeyi parselleyip hak ettiğinden fazla nemalanmayacak.. Son kullanıcının da gerçekten de iyi içeriğe erişme şansı artmış olacak..

Bu konuda GOOGLE’ın yaklaşımını desteklememek mümkün değil.. Her ne kadar bazı SEO kurtlarının işine gelmese de..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code