Bahçeli Kılıçdaroğlu’nun görüşme talebini de reddetti

by admin | Pazartesi, Eki 12, 2015 | 1276 views

BAHCELI-2MHP Genel Başkanı Bahçeli şaşırtmaya devam ediyor. 7 Haziran seçimi öncesi kanlı bıçaklı olduğu AKP daha doğrusu Erdoğan’a ağıza alınmayacak sözlerle hakaretler yağdıran Bahçeli malum hemen seçim ertesinde Meclis Başkanı seçimi olayında AKP’nin istekleri doğrultusunda hareket etmiş ve birçok kişi bu konuda eleştiri yöneltmişti kendisine. Koalisyon görüşmelerinde – turlarında ise – kendini tamamen çekmiş ve kendine göre nedenler göstererek her yaklaşıma olumsuz bir tavır sergilemişti.

10 Ekim 2015 Cumartesi günü meydana gelen meşum olaydan sonra AKP ve CHP Genel Başkanları “birlik” ifade etmek için bir araya geldiler. KK bu kapsamda randevu istediği Bahçeli’den maaalesef red cevabı aldı yine. Gerçekten hiç şüphemiz yok ki MHP Genel Başkanı’nın ne yapmak istediğini MHP taraftarları da merak ediyorlardır uzun süredir, hem de..


Hatta, bu adamdan bizi kurtarın artık ve daha iyi yönlendirecek, temsil edecek bir liderimiz olsun diyenler de inanın hiç de az sayıda değil.

Evet söz konusu olay şöyle gelişti bu arada; Kemal Kılıçdaroğlu, cumartesi gerçekleşen Ankara’daki terör saldırısının ardından dün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Çankaya Köşkü’nde toplantı yapmıştı. Kılıçdaroğlu bu görüşmenin ardından yaptığı açıklamada DEVLET BAHÇELİ ve Selahattin Demirtaş’tan randevu talep edeceğini duyurmuştu. Bu açıklamaya ilk cevap MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den geldi. Bahçeli, zamanlamanın uygun olmadığı gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun randevu talebini reddetti.

Diğer taraftan,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmeden sonra görüşmek istediği iki partiden HDP olumlu yanıt verdi.

HDP kaynaklarından edinilen bilgiye göre, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ, Ankara’daki intihar saldırılarından sonra görüşme isteminde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istemine olumlu yanıt verdi. Görüşme tarihinin yer ve zamanının HDP ve CHP’liler arasında yapılacak görüşmeden sonra belirleneceği ifade edildi.

kaynak: medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code