Bakan Yıldız: Eylül ayında doğalgaza zam yok

by admin | Pazartesi, Eyl 1, 2014 | 983 views

TANER-YILDIZ-2
Kış yaklaşa dursun vatandaşı daha şimdiden bir doğalgaz korkusu aldı gidiyor. Malum, neredeyse kiranın yarısı kadar yakıt masrafı oluyor ailelerin.. İşte Enerji Bakanı Yıldız bu konuda açıklama yaptı vatandaşı rahatlatmak adına.


Bakan Yıldız şöyle dedi: “Yeni hükümetimizin ilk doğalgazla ilgili sorusunu sordunuz. Doğalgazı biliyorsunuz yurtdışından ithal ediyoruz. İthal ettiğimiz doğalgazın fiyatı artmış olsa bile, bizim yurtdışından aldığımız doğalgazın fiyatı pahalanmış olsa da biz bu artışı vatandaşlarımıza yansıtmıyoruz. Eylül ayında da doğalgaz fiyatları değişmeyecek ve doğalgazı vatandaşlarımıza yine Ağustos fiyatlarıyla vermeye devam edeceğiz”

Ayrıca yeni oluşan Bakanlar Kurulu ve AK Parti’deki yeni dönemi de değerlendiren Bakan Yıldız, “AK Parti tarafından yeni kurulan hükümetimiz, vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olsun. Bizler Türkiye’nin sürdürülebilir ve hükümetler değiştikçe değişmeyen politikalarını oluşturduk ve oluşturmaya da devam ediyoruz. Bu politikaların kişiler ya da hükümetler değiştikçe değişmemesi lazım. Bizler koltuklarımızı yeri geldiğinde devredeceğiz. Bizler koltuk sevdalısı değiliz. Ancak koltuklar devredilirken, Türkiye’nin belli politikaları da değişmemeli ve sürdürülebilir politikalar, devam etmelidir. Türkiye’nin geleceği için bu çok önemli. Bu politikalar sayesinde Türkiye’nin ilerleyen yüzünü birlikte göreceğiz” dedi.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code