Bakan’dan 49 rehin Türk açıklaması

by admin | Cumartesi, Ağu 2, 2014 | 951 views

BAKAN-ISMET-YILMAZ
Rehin tutulan 49 Türk’ün ne zaman bırakılacağını herkes merak ederken Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’dan konuyla ilgili açıklama geldi. Bakan Yılmaz “Iraktaki bütün taraflarla görüşmelerimiz sürüyor. Belki yarın, öbür gün gelebilirler” dedi.


Bilindiği üzere rehinelerin serbest bırakılması için çalışmaları koordinasyon içinde MİT ve Dışişleri Bakanlığı yürütüyor. Diğer taraftan Dışişleri yetkilileri Bakan Yılmaz’ın açıklamasıyla ilgili olarak “Yeni bir durum olmadığını, an itibariyle Yılmaz’ın elinde yeni bir bilgi olup olmadığını ise bilemediklerini” söylediler.

Bu arada Bakan’ın açıklamalarıyla ilgili olarak birçok yorum ve değerlendirrme de geldi. Örneğin, İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın, “IŞİD’in kaçırdığı Türk konsolosluğu rehinelerinin, belki yarın, öbür gün gelebilirler” açıklamalarına ilişkin olarak “Algı nasıl ama. IŞİD Cumhurbaşkanı Seçimlerine bir hafta kala rehineleri bırakıyor ve IŞİD terör örgütü değil. Geçen hafta PKK üç askerimizi şehit etti ama PYD olmasın o denildi. Neden? Çünkü PKK, terör örgütü onlara göre değil” şeklinde yorumda bulundu. Şükür bu açıklamayı Twitter üzerinde yaptı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code