Balyoz Davası avukatları Haşim Kılıç’ile görüştü

by admin | Perşembe, May 8, 2014 | 1159 views

AVUKATLAR-KILIC
Balyoz Davası avukatları Şule Nazlıoğlu, Murat Ergün ve arkadaşları Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim KILIÇ’ile bir görüşme yaptılar. Görüşmede Kılıç’a konuyla ilgili hassasiyeetlerini anlatan avukatlar bu gelişme konusunda memnuniyetlerini belirttiler.

Görüşmede Balyoz Davası avukatlarından Şule Nazlıoğlu, Murat Ergün, Günize Dizdar ve eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un da avukatlığını yapan İlkay Sezer’ de bulundu.

Görüşmeden sonra Anayasa Mahkemesinin karşısında “Adalet Nöbeti” eyleminin yapıldığı yere gelen avukatlar yaptıkları açıklamada şunları belirttiler:


“Sayın Başkanlığın da hak ve özgürlüklerin korunması noktasında bundan önce olduğu gibi bundan sonra da gerekli hassasiyeti ve özenli çalışmayı sürdürecekleri cevabını aldık. Ayrıca burada 4. gününe giren ‘adaleti bekliyoruz’ eylemi sebebiyle Anayasa Mahkemesinde herhangi bir sıkıntı olmadığı, bu eylemin ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirildiği, bununla birlikte eylemin hacmi, eyleme katılanların sayısının giderek artması ve trafikte doğan gürültü sebebiyle mahkemenin fiziki çalışma koşullarının olumsuz yönde etkilendiği tarafımıza bildirildi. Biz bu bilgilendirme üzerine özgürlükler elde edilinceye kadar eylemimizi ‘adaleti sessizce bekliyoruz’ şeklinde devam ettireceğimizi ve mağduriyetler konusundaki takibimizden ödün vermeden nöbetimizi tutmaya devam edeceğimizi bildirerek toplantıdan ayrıldık.”

Açıklamayı yapan Ergün şunları da ekledi: “Bunun dışında bir konu görüşülmedi. Gayet faydalı olduğunu şu açıdan düşünüyorum, en azından bir Anayasa Mahkemesi Başkanı, medeni bir şekilde, dünyanın medeni ülkelerinde olduğu gibi konunun taraflarıyla kısaca medeni bir görüşme yapma cesaretini göstermiştir”.

Ayrıca Avukat Nazlıoğlu da insan hakları ve adalet vurgusu yapmak amacıyla “adalet nöbeti” için burayı seçtiklerini dile getirerek, “Ancak benim asıl çözüm beklediğim yer hükümet kanadıdır” diye konuştu.

08.05.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code