Bank Asya operasyonu hukuk dışı mı?

by admin | Perşembe, Şub 5, 2015 | 1334 views

BANK-ASYABilindiği üzere uzun süredir GÜLEN kanadına çok ciddi bir darbe vurmak için elindeki her olanak ve gücü zorlayan iktidar sahibi kişinin ağır baskısı neticesinde sonunda BANK ASYA’ya el koyuldu. Bu arada Gülen grubuna ait olduğu bilinen BANK ASYA’nın bu operasyondan kurtulabilmesi için cemaate ait herkes seferber olmuş vaziyette.

Diğer taraftan bazı söylentilere göre bankaya el koyma operasyonu geçersiz, yani kanunen ugun olmayan maddelere göre yapılmış durumda ve bu da operasyonu yapan kanadı müşkül duruma sokabilir.. Dolayısıyla, iktidarın başının da (Çankaya’dan bahis olmadığı aşikar) canını çok sıkabilecek bir gelişmeden söz ediliyor bu kapsamda..


Bu konudaki fısıltı şöyle;

Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Bank Asya’ya yapılan TMSF operasyonu sonrası Twitter’daki Fuat Avni hesabından yine ses getirecek bir iddia ortaya atıldı.

Hükümetin uzun süredir hedefinde olan katılım bankası Bank Asya’nın yönetim kurulunu belirleyen imtiyazlı payın yüzde 63’üne TMSF el koydu. Birçok operasyonu önceden Twitter’da duyuran Fuat Avni, bankaya el konulurken büyük bir hata yapıldığını yazdı.

Fuat Avni, banka yönetiminin bankacılık kanununun 18. maddesine dayanılarak değiştirildiğini ancak bu maddenin böyle bir yetki vermediğini açıkladı. Fuat Avni bu durum nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çılgına döndüğünü iddia etti.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code