Başbakan ulusal basının cenaze törenine alınmaması için emir verebilir mi?

CUMHURIYETMerhum Şehit savcı Mehmet Selim Kiraz’ın cenaze törenine aralarında birçok ulusal TV ve gazetenin de olduğu bazı yayın organları BAŞBAKAN’ın doğrudan talimatıyla alınmadılar.

Birinci soru şu; Böyle “GARABET” ve anti-demokratik (ben yaptım oldu) şeklinde bir olay modern ve demokrasiyi hakkıyla uygulayan batı ülkelerinde olur muydu? – ve olsaydı bütün millet ve özellikle sivil toplum kuruluşları galeyana gelip hükümeti istifa noktasına getirir miydi?

Pekiyi malum muhteremin ifadesiyle “İLERİ DEMOKRASİ” nin hüküm sürmekte olduğu ülkemizde bir başbakan buna nasıl cesaret etti? – Abisinin desteği ile mi, yoksa doğrudan ondan gelen talimatla mı?


Gerçekten de sırf istedikleri oranda oy alıp “MUKTEDİRİ” başkanlık koltuğuna çıkarmak için her şey mübah bunlarca… En önemli silahları da halkı kamplara bölmek; “Onlar ve Sizler” diye. Bunu ne kadar başarıyla gerçekleştirirlerse o kadar daha yakın olacaklarını düşünüyorlar hedefe. Bu yolda iç savaş bile çıksa umurlarında değil… Onun için ölümlerden bile malzeme çıkarmaya çalışıyorlar. Öyle ki bunlar millete (hani evde oturan yüzde kırkları var ya) AKI KARA, KARAYI da AK olarak yutturmaya çalışıyorlar ve beceriyorlard da şimdi Allah için.. Örneğin dünyanın hiçbir ülkesinde hırsız zanlısının (hatırlayınız, KK nun saatlerce yayınladığı tapeler – hiçbirinin sahte olduğu ispat edilemedi şimdiye kadar) dönüp polisi kovaladığı görülmemiştir ve hem de 70 milyonun gözü önünde.. Ama burada aynen gerçekleşti..

Çok iyi biliyorlar ki dünya bu rezaleti yakından izliyor (Twitter, Facebook, muhabirler, TV kanalları vs sayesinde). Ama adamların umurunda değil. Onların tek ama tek derdi 400 (veya yeterli sayıda) milletvekili, hatta ülke yıkılsa bile.

İşte Başbakan’ın yaptığı bu demokrasi dışı, haksız eylemle ilgili olarak ilk başta Cumhuriyet gazetesi dava açacağını sayfalarından duyurdu. HELAL OLSUN SANA CUMHURİYET… Zalimden korkmadığın için. Gönül arzu eder ki, Hürriyet vs gibi medya mensupları da bu şekilde gereğini yapsınlar, “KITİPYOZ” bir sitem yazısıyla geçiştirmek yerine kendilerine yapılan bu haksızlığı.

Cumhuriyet’in konuyla ilgili tezi, dayanak noktası ve Başbakan’ın neden hukuk kurallarını ihlal etmiş olduğu çok açık anlatılıyor aşağıdaki linkte.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/242622/Basbakan_a_dava_aciyoruz.html

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code