Bayrak terbiyesizliğine tüm yurtta tepkiler

by admin | Pazartesi, Haz 9, 2014 | 814 views

BAYRAK-TEROR
Kürt vatandaşlar “demokratik hak” istemekte sonuna kadar haklıydılar.. ve bunu gerçekten de aldılar…

Eğri oturup doğru konuşalım; Onlarca yıl devlet tarafından ihmal edilen ve hatta bu bakımdan sömürüldüğü söylenebişecek olan Kürt vatandaşlarımız özellikle AKP hükümeti döneminde önemli ilerlemeler kaydettiler, eşitlikler konusunda..

Hatta o derece ki, Türkiye Cumhuriyeti hükümeti işini gücünü bıraktı ve İmralı’daki malum şahsın ayağına kadar giderek önerilerini (kibarca yazıyoruz) nazarı itibare aldı. Şu anda da “açılımın selameti önemli” diyerekten her türlü tahrik edici olaya büyük tolerans ile bakıyor, hükümet.

Fakat, şiddet yanlısı radikal Kürt grupları öyle provokasyonlar yapıyor ki, hükümet de son derece müşkül duruma düşüyor millet karşısında.


İşte bu çerçevede Diyarbakır’da meydana gelen olaylarda bir göstericinin 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’ndaki Türk Bayrağı’nı indirmesi Cumhurbaşkanı Gül’den, Başbakan Erdoğan’a, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan HDP Eş Genel Başkanı Tuncel’e kadar pek çok siyasinin tepkisini çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile düzenledikleri ortak basın toplantısında Diyarbakır’da Türk Bayrağı’nın indirilmesini ve son günlerde yaşanan gerginlikleri değerlendirdi.

Diyarbakır’da Türk Bayrağı’nın indirilmesine ilişkin bir soruya Başbakan Erdoğan; “Bununla ilgili olarak benim söyleyebileceğim herhalde en şiddetli cümle neyse onu siz benden duymuş olun. Konuyla ilgili İçişleri bakanım hemen teftişi başlattı. Oradaki ilgili komutanla alakalı da bunlar teftişin içerisindedir. Bunun çocuk olması bizi ilgilendirmez. Bir çocuk bizim kutsalımız olan bayrağı alıyorsa bunun bir karşılığı muhakkak ki olacaktır. Bedeli neyse bunun bedelini de onu oraya gönderenler kendisi onlar da ödeyecekler. Çocuktur diye bizim bayrağımızı, kutsalımıza saldırılmasına sessiz kalmamız, mümkün değil. Direğe tırmanıyor dikkat edin. Direkten bayrağımızı indirme cüretinde bulunabiliyor. Orada bulunan askerdi, komutandı hepsi bunun bedelini ödeyecektir. Ben bunu özellikle söylüyorum” diye cevap verdi.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code