Bayram yaklaşırken tatil için en çok hangi yerler tercih ediliyor?

Bayram hızla yaklaşıyor. Ramazan ve Kurban Bayramı tatilleri bu yıl da bayağı uzun sürecek. Bu arada insanlarımız bu bayram süresini günü en güzel şekilde değerlendirebilmek için çoktan rezervasyonlarını yapmaya başladılar bile. Acaba hangi destinasyonlar en gözde halkımızın gözünde?

EN ÇOK TERCİH EDİLEN TATİL YERİ BODRUM

Günümüzde olanaklar çok daha fazla olduğu için insanlarımız kolaylıkla çıkabiliyorlar yurtdışına… Pasaportu koyduk mu cebimize, bir de birkaç yüz dolar ver elini yurtdışı… Roma senin, Barcelona benim vs… Son araştırmalara göre tercih edilen tatil yerleri arasında Lviv, Dubrovnik ve Roma bu konuda üst sıralarda yer alıyor. Diğer taraftan aynı araştırmaya göre bu sene Türkler daha farklı destinasyonları da tercih ediyor. Buna göre, Bayram tatili için Bodrum, Kıbrıs, Londra, Atina ve İzmir gibi noktalar Türkiye’den en çok aranan destinasyonlar olarak görülüyor.

Bununla birlikte Marsilya, Edinburgh, Atina, ve 90 güne kadar Türk vatandaşlarından vize istemeyen Seul en çok aranan destinasyonlar arasında bu seneki listeye girdiler.


BAYRAMDA DİĞER GİDİLECEK YERLER


Bayramda gidilecek yerlerin bir dökümüne bakarsak ilk etapta şunları görüyoruz; Erdek, Cunda Adası, Marmara Adası, Kalem Adası, Side, Kaş, Fethiye, İğneada, Gökçeada, Bozcaada, Çeşme, Amasra, Altınoluk, Alaçatı, Çamlıhemşin, Şile, Ağva, Marmaris, Çamlıköy, Seferihisar ve Sığacık/Akarca ve daha birçok güzel yerler.

Bodrum, Bozcaada, Fethiye gibi yerlerin bazılarını zaten oldukça yakından biliyoruz defalarca okuduğumuz veya bizzat gittiğimiz için. Ama bazı tatil yerlerimiz var ki adları daha az duyulmuş cennet gibi yerler bunlar. Örneğin;

İğneada: Tatil için Akdeniz kıyılarından sıkılanlar ya da farklı sahiller keşfetmek isteyenler varsa aranızda, Trakya’nın incisi İğneada ile tanışın. Burası Karadeniz kıyısında 22 km’lik sahil şeridi olan bir balıkçı kasabası aslında. Tatilciler güzel ve geniş plajı nedeniyle sıklıkla tercih ediyor burayı, hatta kamp kurmaya gelenler bile var. Alternatif bir tatil arayışındaysanız eğer, İğneada’yı düşünebilirsiniz.

Gökçeada: Türkiye’nin en büyük adası Gökçeada’da yapacak çok şey var. Geniş ve rüzgar alan Kefalos koyunda windsurf ve kitesurf yapabilir, eski Rum köyleri olan Dereköy ve Zeytinliköy’de bir tarihi gezinti yapabilir, bol denize girip, taze deniz mahsullerinin tadına bakabilirsiniz.

Sığacık ve Akarca (Seferihisar): Sakin şehir SEFERİHİSAR’ın gittikçe ünlenen beldesi SIGACIK önemli sayıda ziyaretçi alıyor son yıllarda.. Tabii ki Seferihisar Belediyesinin burayı marka yapmak için verdiği özel önem çok önemli bir rol oynuyor bu durum açısından… SIĞACIK deyince, ÇOK KÜÇÜK bir Marmaris (veya Bodrum) filan gibi düşünebilirsiniz.. Gerek kapasite açısından, gerekse eğlence olanakları bakımından.. Örneğin, bu beldemizde çılgın akşamlar yaşamazsınız kulüplerde filan.. Çok daha sakindir bahsettiğimiz diğer yerlere nazaran.. Burada  bir yat limanı da mevcut bu arada.. Bayağı bir yatırım almış bu tesis ama daha aktif olacağı ümit ediliyor yakında.. Seferihisar’ıın diğer bir tatil yeri de AKARCA isimli deniz kenarındaki semt. Burada boydan boya mavi bayraklı denizden yararlanabilirsiniz ve bu nokta Sığacık mahallesine göre çok daha sakindir, kafa dinleyebilme açısından.

Bu vesileyle herkes mutlu ve sağlıklı bayram tatili dilekleriyle …

Like it? Share it!