Bazı siyasi gruplar Meral Akşener’den neden çok rahatsız oluyor?

AKSENERMHP’de tabiri caizse fırtınalar kopuyor ve bu partinin genel başkanı çıkıp HİÇ SIKILMADAN “Kurultayı yaptırmayacağım işte” diye mahkemenin kararına bile rest çekebiliyor – Tabii bunca zaman belirli bir şahsı kanunu dinlemediği için defalarca tenkit etmiş olmasına rağmen..

Bu Bahçeli İsimli zat neden koltuğuna adeta 404 gibi yapışma heveslisi hatta tutkulusudur? Bugüne kadar neler yapmıştır ki Türkiye siyaseti için – malum şahsın koltuk değnekliği haricinde maalesef. Üstelik bu gidişle kendi partisi de ilk seçimde baraj altı kalmaya mahkumdur – İki kere iki dört eder gibi kesin bir durum adeta.

Pekiyi muhterem nedir bu ısrarın? Yeni insanların önünü açsana Meral Akşener veya Sinan Oğan gibi.. Aç ki seçmenin de tekrar bir umut taşımaya başlasın ve özellikle AKP’ye kaçmasın – esasında “milliyetçilik rüzgarını arkasına alan malum şahısın propogandasına kanmasın” demek daha doğru ya..


Yok olur mu öyle şey? Beyefendi 404 misali mübarek koltuğa yapışmış durumda. Bakınız muhterem ne yaparsanız yapın Meral Hanımın genel başkanlığını engelleyemeyeceksiniz. Mutlaka sonunda hakkı olan o koltuğu alacak sizden. Nedeni çok basit; Çünkü hareket tabandan geliyor ve hiç şüpheniz olmasın ki etrafınızdaki yağcılar veya cahiller hariç büyük çoğunluk partinin başında onu istiyor artık. Siz bu saatten sonra olsa olsa yine bazı başka arkadaşlara yaranma fonksiyonunuzu görebilirsiniz ancak.. Türkiye’nin ciddi zararı pahasına, daha önceden de olduğu gibi.. Tarihe de hiç şüpheniz olmasın üzülerek söylüyorum “üzüntü” olarak geçersiniz ancak.

Bütün bu söylediklerimizi yani MHP genel başkanı ve bazı siyası grupların neden rahatsız oldukları hususunu tabii ki somut bazı bilgilere dayandırarak iddia edebiliriz. Aynen aşağıdaki kısa haberi okuyanların muhtemelen mutabık kalacakları gibi.

Haber şöyle; Dokunulmazlık konusunda AKP, CHP ve MHP’ye karşı tek başına kalan HDP’nin önündeki kamuoyu araştırmasına göre, toplumda HDP’li vekillerin dokunulmazlığının kalkması yönünde bir talep bulunmuyor. “Merkez Sağda Yeni Oluşumlar ve Genel Gündem Araştırması”nı, Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) 24 il, 60 ilçede bin 214 katılımcıyla yüz yüze mülakat yöntemiyle yaptı.

10-14 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen kamuoyu araştırmasında araştırmada katılımcılara dokunulmazlık konusunda üç farklı seçenek yöneltilerek katıldıkları seçenekleri belirtmeleri istendi. Buna göre CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Anayasaya aykırı ama evet diyeceğiz” açıklamasının araştırma sonuçlarına göre CHP tabanında karşılık bulmadığı ortaya çıkıyor.

Editor

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code