Bazı uzmanların iddia ettiği gibi Ak Parti’de “gizli” HAYIR’ cılar mevcut mu?

Türkiye tarihinde görmediği kadar önemli (bu sefer abartısız şekilde gerçekten de böyle) bir oylamaya gidiyor. Bunun adına referandum diyoruz. Hatta getirilmek  istenilen BAŞKANLIK ANAYASASI ‘nı oylama REFERANDUMU desek daha da açıklayıcı olacak ifade. Öyle bir tercih yapacak ki halk “bütün yetkiyi tek bir adama teslim edecek bir sistemle mi yönetilsin ülke?” yoksa milletin gerçek iradesini temsil eden millet meclisi millet adına yetkisini kullanmaya devam etsin mi bu konuda bir karar çıkacak.


Şimdi, zekasını kullanabilen ve ülkeyi tek adama teslim etme – tabii ki onun arzu ve direktifleri dahilinde hiç şüphesiz – planları yapan, stratejisini kuran ve bu yolda uygulamaya geçen kesim çok iyi biliyor ki bu teşebbüs ülkeyi ciddi şekilde küme düşme yoluna sokacaktır, cevabın evet çıkması halinde. Pekiyi nedir bu üstün gayret – her türlü devlet gücünü hem de gayrı adil ve acımadan kullanarak – ne yapıp edip illaki de evet çıkarmak için? Bu yönde arzu beyan eden (hatta empoze demek daha doğru) güç sahibi neden bu işe bu kadar önem veriyor acaba? Esas gaye zaten elinde olan güce daha da katıksız şekilde sahip olarak ömür boyu bir korunma zırhı elde etmek midir amaç? Bu sorunun cevabını düşünmek isteyenlere bırakarak daha farklı ev ama çok önemli diğer bir konuya temas edelim bu yazıda; Acaba, bazı uzmanların iddia ettiği gibi Ak Parti’de “gizli” HAYIR’ cılar mevcut mu gerçekten de? Uzmanların iddiasına göre bu sorunun cevabı net olarak “evet mevcut”… Uzmanlar şöyle devam ediyor;

AK PARTİ İÇİNDE HAYIR DİYECEKLER VAR MI?

Bazı anket sonuçlarına göre bütün gayrı adil çabalara rağmen “evet” şu anda yüzde 46-48 bandında seyrediyor. Aynı uzmanlar şu tespiti de yapıyor; “Bugüne kadar hiçbir seçimde görülmemiş bir durum yaşanıyor ve AKP seçmeninin yüzde 10’unun evet diyemiyor. Evet, referandum yaklaşırken tek sorun MHP’nin kendi seçmeninin desteğini kaybetmesi değil. AKP’ de ilk kez kendi içinde sorun yaşıyor. AKP’nin kendi içinde yüzde 10’lar düzeyinde 16 Nisanda evet demeyecek bir seçmen grubu var. Bana göre evet demeyen AKP seçmeni yüzde 10’larında üzerinde ama son ölçümlerde bu yüzde 10 gibi görülüyor. Biz AKP’den isim ve adres bilgilerini aldığımız parti üyeleri ve gerçek kişilerle anket yapıyoruz. Bunlarla yaptığımız anketler sorunu açıkça gösteriyor. Hatta görüşmelerde evet diyeceğini belirtmesine karşın hayır diyecek AKP’liler olduğunu net olarak görüyoruz.

İşte bu açıdan bakıldığında da 17 Nisan sabahı ülke ilginç sonuçlara gebe olabilir demekten insan kendini alıkoyamıyor.

Tanrı, ülkemizi ve güzel “aydınlık” yüzlü ve gönüllü insanlarımızı korusun diyoruz biz de.

Like it? Share it!