Beşiktaş’ın hızını Tottenham’ da kesemedi: 1-0

BESIKTAS-TOTTENHAM-2014Siyah beyazlı takım BİLİÇ’ in önderliği ve yönetiminde son yılların en başarılı sezonunu yaşıyor.

Ligde lider durumda olan kartal UEFA’da da İngiliz temsilcisi Tottenham’ı 1-0 ile geçerek grubu zirvede bitirdi. Aman Allah nazar değdirmesin bu formuna Beşiktaş’ın diyoruz (bir Fenerli olarak hem de).


Maçın geneli son derece çekişmeli ve büyük mücadele içinde geçti. BJK li oyuncular gerçekten de kanlarıyla canlarıyla adeta savaştılar ve Cenk’in yapılışı itibarıyla çok şık gölüyle 1-0 öne geçtikleri gibi çok ciddi pozisyonları da harcadılar..

İşin en kayda değer yönü ise Demba Ba gibi çok önemli bir silahından yoksun olarak başardı kartal bunu.

BJK kadrosuna baktığınızda Fener ve GS dan hiçbir üstünlüğü görülmüyor hatta bire bir kıyaslandığında oldukça da eksik gibi sanki. Fakat işte bu noktada antrenör faktörü devreye giriyor ve bir takımda BİLİÇ gibi gerçekten, yetenekli, çalışkan, deneyimli ve kendini hem de otorite kurarak sevdirmesini bilen bir antrenör olduğunda neler olabileceğini herkes görüyor – Tabii unutmadan ekleyelim hemen; BJK de muhterem YILDIRIM gibi ha bire soyunma odasına girip ortalığı karıştıran bir “benzersiz” (??) başkan da yok bu arada…

Bravo BJK.. Yolun açık olsun.. Bizler de Fenerlisi GS lısı seni avuçlarımız kızarıncaya kadar alkışlamaya hazırız, Avrupa serüveninde…

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code