Beşiktaş’tan TFF’ye Fenerbahçe’nin cezası ile ilgili “centilmence” çağrı

by admin | Cuma, Nis 25, 2014 | 1871 views

BESIKTAS-FENER-CEZA
Diyoruz ya, arada sırada güzel şeyler de olmuyor değil ülkemizde.. İçimizi ısıtan nadir güzel, umut verici şeyler..

Örneğin, böyle bir olayı şimdi de Beşiktaş Kulübü sayesinde yaşıyoruz..

Kara Kartallar, müthiş centilmence bir çağrıda bulunarak Fenerbahçe’nin (gasp edilen) hakkını TFF nezdinde koruyorlar adeta…

Evet, Beşiktaş, Türkiye Futbol Federasyonu’na bir çağrıda bulunarak Fenerbahçe’nin cezasının kaldırılmasını talep ediyor ve diyor ki “Fenerbahçe taraftarı için bu ceza ertelesin ya da kurallar dahilinde başka bir formül bulunsun”..

Beşiktaş’ın açıklaması tam olarak şöyle:


Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak, bu zamana kadar Türk futbolunun gelişmesi ve dönüşmesi için de hizmet ettik. Herkes biliyor ve kabul ediyor ki, futbol dünyanın en güzel oyunudur. Ancak futbol taraftar varsa vardır ve her şey taraftarın güzel futbol seyretmesi, eğlenmesi ve coşması için vardır.
 
Bu nedenle çok önemli bir konuya dikkat çekmek istiyoruz. Bilindiği gibi 2013-2014 futbol sezonunun sonuna yaklaştık ve ezeli rakibimiz Fenerbahçe, bir puan daha alarak şampiyonluğunu ilan etme amacında. Fenerbahçe bu puanı alır ya da alamaz; işin bu noktası futbolun cilvesi içinde. Fakat gerek Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticileri, gerekse de taraftarı, TFF’nin verdiği bir maç seyircisiz oynama (kadın ve çocuk izleyicilere açık) cezası nedeniyle şampiyonluk kutlaması planlarını ertelemek zorundalar. Tahkim Kurulu bu cezayı onadı, Fenerbahçe’nin erteleme talebini de reddetti.

Biz de diyoruz ki; madem futbol sevgidir, dostluktur, kardeşliktir. Madem futbol taraftarla bir olma, coşma ve kutlama yapmaktır. İşte bu yüzden Türkiye Futbol Federasyonu, şampiyonluk coşkusu yaşamak isteyen Fenerbahçe taraftarı için bu cezayı ertelesin ya da kurallar dahilinde başka bir formül bulsun.

Tek kelime ile BRAVO BEŞİKTAŞ.. Nuoma olayında gösterdiğiniz duruşu (Galatasaray’ın Melo’ile ilgili kulakları çınlasın) şimdi burada da gösteriyorsunuz Fenerbahçe’ye destek olarak.. Helal olsun sizlere, Sağolun.. Varolun..

25.04.2014
Editör (Bir FB taraftarı)

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code