Biden Erdoğan’dan özür mü diledi ?

by admin | Salı, Kas 4, 2014 | 2029 views

BIDENMalum, gündemimizdeki en önemli konulardan biri “ABD Başkan Yardımcısı Biden’ın telefon açıp Erdoğan’dan özür dilemesi” meselesiydi. Dile kolay koskoca ABD Başkan Yardımcısı bizzat telefon  açıp özürlerini sunuyordu..Malum basın bu konuda büyük zafer kazanmış tavrıyla ballandıra ballandıra bu konuyu manşetlerine taşıdı günlerce.. Utanmadan, sıkılmadan.. Zira ülkenin daha önemli meselesi yoktu (hiç de olmadı maşallah bu dönemde), malum kişinin “krazimasını” korumak haricinde..

Fakat medya taptaze bir haberle çalkalanıverdi aniden; ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, 17 Kasım’daki Türkiye ziyaretinin hemen öncesinde çok konuşulacak bir çıkışta bulundu ve “özür dilemedim” dedi…


Haberin ayrıntısı şöyle;

ABD Başkanı Barack Obama’nın yardımcısı Joe Biden, geçtiğimiz günlerde Harvard Üniversitesi’nde yaptığı açıklamada, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu bazı ülkerlerin cihatçılara yardım ettiğini, Erdoğan’ın da bu konudaki hatasını kabul ettiğini söylemişti. Biden’ın bu açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öyle dediyse benim için tarih olmuştur” demişti. Bu sözlerin ardından Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı’nın kendisinden özür dilediğini söylemişti.

Biden, CNN’deki bir röportajında kendisine sorulan soruya, “Söylediklerim arasında doğru olmayan hiçbir şey yoktu. Bilirsin ki, herkes gerçeği aradığını söyler. Ben özür dilemedim” dedi.

Medyada son olarak çıkan haberlere göre bu sözlerin ardından konuyu Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesine getiren Biden, şunları söyledi:

“Burada yaptığım, yani olan, samimi bir yanlış anlamadır. Yaptığım yoruma bakalım.. Bana dediler ki Erdoğan’dan özür dilemişim. Ben hiçbir zaman ondan özür dilemedim… Onu telefonla aradım ve dedim ki: ‘Bak, haberleştirilenler benim söylediğim değildi. Benim söylediğim de şu şu…”

Şimdi bakalım yaratıcı ve de “kraldan çok kralcı” malum medya bu en son gelişmeyi nasıl işleyecek?

KAYNAK: MEDYA / Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code