Bir düşünür: “Yaratsana gücün yetiyorsa bir sinek”

CHARLIEBeyni, yalnızca ezberletilenlere, dikte edilenlere değil de, “esas olarak” Allah’ın düşünebilelim diye verdiği – hani hor gördüğümüz can hayvanlardan farklı olarak -kendi aklının süzgeçinden geçirerek kabullendiği ve benimsediği hususlara da açık olan bir düşünürün satırlarını yine sosyal medyadan alarak burada paylaşmak istiyoruz – (izinlidir, problem yok)

Zira, insanlar yalnızca “ah kahkülüm, vah ojem, arabanın taksidi, Ayşe’nin baldırı, Mehmet’in bakışı ve de tabii ki günlük çolul, çocuk meseleleriyle” uğraşırken pek de fikir üretmiyorlar doğru dürüst. Nereden mi biliyoruz? Tabii ki sosyal medyadan takip ederek.. Bunun istisnası yok mu? Bir sürü var.. Ama orana vurduğun zaman genellikle ya “goy goy” muhabeti, ya da ağıza alınmayacak küfürlerle (hakeret bile diyemiyorum bazen) masturbasyon.. Yani, kendini tatmin kimseye faydası olmayan geyiklerle..

Tabii ki, GEZİ ZEKASI tabir ettiğimiz çok şık ve ince esprileri bunun dışında tutmazsak haksızlık olur ama onlar bile gayeye ne kadar hizmet ediyor, ayrı bir konu…

Burada birazcık zahmet edip gerçekten de bir kaç düşünceyi bir araya getirmiş kardeşimizin “cesur, akıl açıcı” paylaşımını yayınlamak istedik.. Zira diğerlerinden farklı olarak bunu hak ettiğini düşündük – naçizane….

Bakın neler diyor Hande Hanım…

Biraz daha ileri gitmek istiyorum.


Kusura bakmayın ama ben Charlie Hebdo ‘nun saldırı sonrası çıkardığı sayısındaki kapağı hiç mi hiç sakıncalı bulmuyorum.
Öyleyim ya da böyleyim ama ben bir Müslümanım.
Nüfus cüzdanımda bile yazıyor.
Müslüman bir ülkede yaşıyorum.
Ama o kapak : benim hiç de kutsalıma yapılmış bir saldırı gibi gelmiyor bana.
Evet varsa bir öbür taraf,şu an orada Hz. Muhammed gerçekten üzgündür bence
Ve eminim o öldürülen çizerlerin ,öldürülmesinin yanlış olduğunu düşünüyordur..
Belki de elinde o ”Je suis Charlie” pankartıyla karşılamıştır onları
”Sene olmuş 2015, bunlar hala nelerle uğraşıyor” diyordur.
O ki anlatılana göre uyuyan bir kediyi incitmemek için neler yapmış.
”Ya bırakın artık şunları, çizdilerse çizmişler, noolacak yani, sırf beni değil ki bütün Peygamberleri çiziyorlar,bakın Hz.İsa’ya neler neler çizdiler. Onu ”kinder surprise” çikolatanın içine parça parça koydular,çocuklar çarmıha gerilişini yapsın eğlensin diye o şekilde karikatürürize ettiler, noolur yani, geçin bunları geçin.
Din adına adam öldürmek ne demek.
Siz barış içinde,ilerleyerek yaşamanın yollarına kafa yorun.
Yaratsana gücün yetiyorsa bir sinek.
Bir tek yaprak.
Bir insan .
Yaratamazsın !! O halde bırakın bunları.”
DEMİYOR MUDUR :????
Niye hep ceza – günah- yasak olsun !!
Niye İslam hep ”korkutuyor” insanları.. Hani sevgi,hani barış hani hoşgörü.
Hani yaratılanı sevmek yaratandan ötürü.

Hande Öngör Oettermann

Çok teşekkürler bu akıl açıcı, ve de gayet akıcı (ve hatta oldukça lirik) yazınız ve paylaştığınız değerli fikirler için..
Tek bir “aklı bulanık” insan bile bunu okuyup “SORGULAMASINI” öğrense, misyonunuz hedefe ulaşmış sayılır değerli kardeşim.. Aynen bizim de yapmaya çalıştığımız gibi… Allahın verdiği “AKILI” kullanmasını öğrenme, insanların bunun farkına varmasını sağlama yönünde yaptığımız çalışmada olduğu gibi..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code