Bir “seçim değerlendirmesi” (Ali Doğan: Konuk Yazar)

by admin | Çarşamba, Haz 10, 2015 | 1357 views

OPINIONFacebook’ta son derece etkin bir şekilde paylaşımlarda bulunan değerli bir vatandaşımızın (kendi izniyle) değerli fikirlerini burada yayınlamak istedik. Keyifle okuyup bilgilenin lütfen

“BENİM SEÇİM DEĞERLENDİRMEM

Arkadaşlar bu seçimlerde fiilen çalıştım, Anadoluya da gittim. Secimlerin ruhunda ekonomi de yok, ideoloji de yok, cikar iliskileri de sınırlı. Milletde 2 temel konu var, 1-Ogretilmis caresizlik ile diyorlar ki chp zaten iktidar olamaz, o yuzden verdigi vaadlerin de onemi yoktur. 2- insanlar temelde kultursuz, egitimsiz ve cok geri bir yasam tarzinda hayat surduruyorlar. Egitimli ve daha ileri duzeyde yasayan insanlari ise kendilerine cok uzak buluyorlar. Sevmiyorlar, hatta kiskaniyorlar ve kin duyuyorlar. Bu egitimli ve cagdas yasayan insanlari da hep chp ye oy verenler olarak goruyorlar. Konu bu.

Bu nedenle o guzelim ekonomik projelere donup bakmadilar. Bu meseleyi cozmek cok uzun zaman alacak. Sn.KK hem durust hem de cok calisti ama ona ragmen yine oy vermediler. Kusuru bu sebeple kendimizde aramiyorum. Piriltisi fazla olan bir lider gelse bile cok az sey farkeder.


Once su chp zaten iktidar olamaz inancini kirmamiz lazim. Bunun icin ise diger kucuk partileri yanimiza alip kocaman bir govde gosterisine donusturmemiz lazim. Cunku insanlar kazanandan yana olmak istiyorlar. Bunda hem maddi hem de manevi tatmin olayi var. CHP yonetimi bu onerimizi bastan ciddiye alsa ve uygulasa idi yuzde 30 un ustune cikardi. Ama bizi dinlemediler. Ve on secim, guzel ekonomik projeler ve vaadler ve cok calisma olmasina ragmen maalesef chp ye oy vermediler bu cok ama cok tabanda yasayan kesim. Bizleri adeta uzayli ve baska dunyanin insanlari gibi goruyorlar ve bizim secimleri kazanamayacagimiza inaniyorlar. Sorun burada.

Bence dogru strateji şu şekilde olmalıdır: Kucuk partileri secim öncesi yanımıza alıp, buyuk dernek ve sendikaları sivil toplum kuruluşlarını yanımıza alıp kocaman bir govde gösterisine dönüştürmemiz lazım. Halk bu defa bizim daha cüsseli ve seçimi almaya daha yakın olduğumuzu anlarsa işte o zaman oy verir. Kaybedenlerden olmak istemez, kazanandan yana olmak ister. İşi var, ihtiyacı var, çoluğu çocuğu ve iş galesi var, ufak tefek çıkar meseleleri var, bu yüzden kazanandan yana olmak ister. Hem de manevi olarak bundan haz duyar. Acı çekmez. Acı çekenlerden olmak istemez.”

Ali DOĞAN
FACEBOOK

TEŞEKKÜRLER ALİ DOĞAN BEY … Beyninize ve elinize sağlık.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code