Bisiklete gönül verenler: İyi ki böyle gençlerimiz de var

by admin | Pazar, May 18, 2014 | 1255 views

BISIKLET-EGE-UNI
EGE-BISIKLET-2Sığacık’tan Akarca’ya dönüyorum, sahil boyunca denizi de seyredeceğim..

Akarca plajına geldiğimde ünlü plaj futbolu stadının orada bir kalabalık görüyorum.. “Acaba maç mı var?” diye düşünürken oradaki gençlerden biri, Ege Bisiklet Kulübü’nün kamp yaptığını söylüyor..

20-25 kişilik kızlı erkekli oldukça düzgün gençlerden oluşan bir grup.. Ben de kendileriyle bir diyalog kurup küçük hikayelerini aktarmak istiyorum, sitede… Zira, gönül arzu ediyor ki bütün gençliğimiz böyle güzel, olumlu ve de sağlıklı etkinlikler içinde olsun.. Farkındalığımız gelişsin…

Dolayısıyla İbrahim Kolat isimli Ege Üniversitesi Bisiklet Kulübü Başkanı olduğunu öğrendiğimiz genç kardeşimizle konuşmaya başlıyoruz ve kendisi anlatıyor:


EGE-BISIKLET-4EGE-BISIKLET-LOGO“6-7 senedir her yıl SEFERİHİSAR Kampı yapıyoruz bir kere, Mayıs ayı civarında.. Normal olarak kampı Akkum plajında yaparken bu yıl orada çalışma olduğu için Akarca Plajında yapıyoruz..

150 civarında üyemiz var ve genellikle İzmir civarındaki parkurları tercih ediyoruz..

Sene başında kayıt yapıyoruz ve yıl içinde etkinliklerimizi sürdürüyoruz..

Bu arada her yıl 18 Mart’ta Çanakkale turu var.. Birçok yerlerden bayağı kalabalık gelen bisikletçiler oluyor, biz de devamlı katılıyoruz, E.Ü Bisiklet Kulübü olarak…”

Ve daha da anlatıyor İbrahim KOLAT..

EGE-BISIKLET-5Daha sonra gençler toplanıyor ve AKARCA plajından, AKKUM’ a doğru yola çıkıyorlar, akşam dönmek üzere..

Ben de kendilerine ve İbrahim kardeşime çok çok teşekkür ediyor ve böyle ışıltılı gençler olduğu için onlarla gurur duyarak ülkem için umutlanıyorum…

Aman istikamet ve tempoyu bozmayın çocuklar.. Bu ülke ancak sizin gibi aydınlık beyinler ve yetişmiş anneler sayesinde kalkınabilir.. Onun haricinde durumumuz zaten malum görüldüğü gibi..

Sizleri seviyoruz..

Editör

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code