Bu CHP adam olur mu? Zor dostum zor..

by admin | Cuma, Tem 11, 2014 | 1026 views

KOGLU-EKMEL
Bu CHP adam olur mu? Zor dostum zor.. Bu soru binlerce defa sorulmuştur.. Cevabı da maalesef pek olumlu olamamıştır, büyük çoğunlukla. Bir genetik hastalık mıdır neden bilinmez ama tablo ortadadır, on yıllardır..

Ülkenin başında, oy kullanan vatandaşların yüzde 35-40 lık bir kesiminin onayladığı biri var. Bu kişi ve ekibi (eğer söz hakları varsa) ülkeyi bilhassa yurtdışında çok sıkıntılı durumlara soktukları gibi, yurtiçinde de inanılmaz derecede “sert” kamplaşmayı bırakın önlemeyi, maalesef körüklemiş bulunmaktalar – ve bu durum aynen devam etmekte…

Bütün bu olumsuz koşullarda vatandaş bekler ki “muhalefet denilen blok” etkin, tutarlı, kararlı ve de en önemlisi “BECERİKLİ” bir politika dizayn ve takip etsin. Ama nerdeee..? Hükümetin başı bir gün önce ne demiş, ne pot kırmış? Hemen onu işlemeye başla, puan kazanmak için.. Yeter ki ona vur, hırpala.. Bir gün belki düşer.. Peki senin bunun haricinde politikan ne, stratejin var mı? İşte bunun cevabı, havada..

Adam, ülkeyi başkanlık rejimine götürmek istediğini ve kendisinin de en tepede oturup (yol yapmak dahil) her şeye karışmaya devam etmek arzusunda olduğunu (yani tam tek adam, – fiili ve yasal olarak) açık açık beyan ediyor ve şimdi kampanyasını da başlattı zaten..


Sense, EKMELEDDİN İHSANOĞLU isimli bir aday buluyor MHP ile müşterek olarak başkanlık planını uygulamaya koyan muhteremin karşısına çıkarıyorsun .. Fakat adamcağızı yani senin adayını nerdeyse hiçbir vatandaş tanımıyor.. Bari doğru dürüst bir strateji çiz, planını ve kampanyanı ona göre hazırla ve harfiyen uygula.. Bu kadar da akademisyen var kadronda hani..

Ne gezer? Adamcağızın, logosundan tut, mikrofon/ses sistemi, sloganına kadar her bir unsur falso resmen. Daha müsabakaya yeni çıkıyorsun baştan 3-0 mağlupsun.. Üstelik de kendi adayını kendin bile tanıyamamışsın daha – bakar mısın falsoya? Adamcağızın (maalesef) kötü bir diksiyonu söz konusu. Rakibi ise bu işin ustası ve  şüphesiz ki yaptığı en iyi iş “HİTABET” (hakaretamiz sözleri, küfürleri ve KO’nun ifade ettiği gibi gerçek dışı sözleri hariç tabii ki).. Halbuki bir bakıyoruz ki, kağıttan okurken “ÇOK” kötü performans gösteren EKMELEDDİN Bey sıra serbest konuşmaya (soru cevap vs) gelince bir anda 2-3 misli arttırıyor performansını. Bırak adam en baştan ona göre dizayn etsin sunuş konuşmasını vs..

Yani, nereden bakarsak bakalım CHP (ve tabii bu durumda MHP) yine her şeyi yüzüne gözüne bulaştırmış durumda. K.OĞLU istediği kadar ekran dolaşıp nasıl hamleler yaptıklarını, nasıl çalıştıklarını vs anlatsın dursun, maalesef “MAL MEYDANDA”. Bu mal ve bu beceriksiz, egoist ve samimiyetsiz kadro ile hiçbir yere varamazsınız dostum.

Gerçekler bazen incitir ama dost da acı söyler. İşte onun için de muktedir en tepeye de çıkar, başkanlığını da ilan eder ve … Ondan sonrasını artık Allah bilir diyelim – Hani muhterem “Ekmek” Beyin konuşmasına Allah adıyla başladığı gibi biz de öyle bitirmiş olalım..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code