Bu veteriner doğadaki yaralı hayvanları “hayrına” tedavi ediyor

by admin | Pazartesi, Nis 28, 2014 | 1948 views

YABAN-HAYAT-VETBu yazımız ne para pul, ne politika ve ne de moda vesaire ile ilgili..

Burada, kısaca çok değerli bir hizmet ve de şahıstan (tanımasak da eylemi itibarıyla öyle olduğunu varsayıyoruz) bahsetmek istiyoruz..

CNNTURK kanalında doğal hayatı koruma adına spotlar yapılıyor, mutlaka siz de görmüşsünüzdür.. Hayvanları ve doğayı koruma mesajları veriyor Güven İslamoğlu isimli doğa dostu programcı..

Burada insanoğlunu çok yakından ilgilendirmesi gereken mesajlar var; Suları, nehirleri, gölleri koruma.. Ormanları, ağaçları muhafaza etme.. ve doğal yaşamda hayatını sürdüren hayvanları koruma adına..


Sayın İslamoğlu, bu arada doğada “vahşi” insanlar tarafından avlanma hevesi uğruna yaralanıp çaresiz kalan zavallı hayvanlardan bahsederken bunların tedavisini gönüllü olarak yapan bir kuruluşun da – hatta daha doğrusu gönüllü – ismini verdi.

Bu kuruluşun internet adresi YABANHAYATVET.ORG ve sorumlusu da AHMET KÜTÜKÇÜ isimli bir veteriner beyefendi.

Kendisiyle çok kısa bir görüşme yaptık ve ne kadar muhteşem, kutsal ve hayırlı bir hizmet vermeye gayret ettiğini öğrendik. Tabii ki tamamen hayır için.

Ahmet Bey, Türkiye’nin her yerinden gelebilecek olan yaralanmış ve tedaviye muhtaç hayvanın ücretsiz bakımını yapıyor. Şu anda hiçbir dış mali destek almadan..  Yalnızca, Avcılar’daki İstanbul Veteriner Fakültesi imkanlarından yararlanarak… Tek gereksinim yaralı hayvanı Veteriner Ahmet Bey’in olduğu mekana ulaştırabilmek.
Bu konuyla ilgili bir de FACEBOOK sayfaları mevcut ve oradan haberleşebiliyorlar.. Adres şöyle https://www.facebook.com/TurkiyedeYabanHayatiRehabilitasyon
Bundan sonra yaralı bir hayvan bulduğunuzda doğada, “ŞİMDİ NE YAPACAĞIZ” demeden Veteriner Ahmet Bey’i arayabileceksiniz artık.

Telefon numarası: 0535 428 28 13
e-mail: ahmetkutukcu@gmail.com

Kendisine böyle kutsal bir hizmet verdiği için şükran ve sevgilerimizi sunuyoruz buradan

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code