Bu yaz elbiseler revaçta

by admin | Salı, Mar 25, 2014 | 2916 views

elbise-2Bu yaz renk renk, model model elbiseler moda. Mini elbiseler kadar uzun elbiseler de revaçta…

Canlı renklerin, asimetrik kesimlerin görüldüğü yazlık elbiseler; yaşlı, genç, şişman zayıf her bedene göre farklı modelleri ile elbise giymeyi sevenlerin vazgeçemeyeceği giysiler arasında yerini aldı.

Uzun elbisenin inanılmaz rahatlığı ve özgürlüğüne çok farklı modellerle katılmamak mümkün değil. Önemli olan vücudunuzu iyi tanıyıp model ve desen seçimini yapabilmek. Renkli ve uzun elbiseler bu sezonun en gözde parçası.  Her vücut tipine uygun kesim ve renkler bulunuyor. Uzun elbise almadan önce uymanız gereken bazı kurallar var. Kısa boylu ve balıketli bir vücuda sahipseniz büyük desenli elbiseleri tercih etmeyin.
Büyük desenler daha geniş görünmenize neden olur. Aynı şekilde enine çizgili elbiseler de benzer etkiyi yaratacaktır. Tek renk elbiseleri seçmeniz hem uzun hem de ince görünmenizi sağlar.


Eğer uzun ve inceyseniz çok fazla düşünmeniz gerekmeyecek. Her türlü kesim size uyacaktır. Ama çok zayıfım ne yapabilirim derseniz,  geniş desenli ve enine çizgili açık renk giysileri tercih etmelisiniz.elbise1

Eğer göğüsleriniz çok büyükse sakın straplez kesimleri tercih etmeyin, daha da büyük görünmesine neden olacaktır. Tabi tam tersi küçük göğüslü iseniz özellikle straplez tercih edebilirsiniz. Şişman ve büyük göğüslü hanımlar tercihşni V yaka kesimden yana kullanmalıdır.

İri desenli, rengarenk elbiselerinizi ister topuklu ayakkabılarla, isterseniz sezonun modası gladyatör sandaletlerle kullanabilirsiniz. Zevkinize ve giyeceğiniz yere göre bu size kalmış.

Unutmamanız, ya da yapmamanız gereken birşey iri desenli elbiselerinizle asla ve asla desenli çanta kullanmayın. Düz renkleri tercih edin.

Siyah ve beyaz klasiği yerini korurken narçiçeği, yeşil, kırmızı, mavi, pembe gibi canlı renkler de ön plana çıktı. Renkler tek başına değil, hepsi bir arada kullanılmaya başlandı. Asimetrik desenler, hayvan figürleri, baskılar… Sade bir elbiseyi şık bir kıyafete dönüştürdü.

 

 

 

 

elbiseler

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code