Bu yıl turizmde rekor gelir bekleniyor: 36 milyar dolar

by admin | Salı, May 27, 2014 | 952 views

BASARAN-ULUSOY
Ülkede siyasi ve hatta ekonomik sıkıntılara rağmen Türkiye’nin turizm sektöründeki yıldızı parlamaya devam ediyor.

Bundan yaklaşık 20 yıl önce yeterli yatak sayısı ve organizasyon olanaklarından yoksun olan ülke bugün birçok turizm ülkesinden çok daha raahat ve ekonomik konaklama imkanları sağlıyor. Turizm işini de çok daha iyi öğrenen müteşebbislerimiz sayesinde görünen o ki Avrupa’nın bir numaralı turizm ülkesi olma hedefine oynuyoruz.


Nitekim bu tespitlere paralel açıklamalar TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy tarafından da yapıldı. Ulusoy,  bu yıl turizm sezonunda 43 milyon turist ve 36 milyar dolar gelir hedeflediklerini açıklayarak Türkiye’nin bu konudaki iddiasını bir kere daha ortaya koymuş oldu. TÜRSAB Başkanı yeni turizm döneminde çok ciddi bir proje olan “Anadolu açılımı” üzerinde çalıştıklarını olduklarını söyledi ve TÜRSAB olarak amaçlarının Türkiye’yi tanıtmak olduğunu, özellikle iç turizmde vatandaşlara ülkeyi tanıtma, ülkenin değerlerini onlara sunma hedeflerini çok önemsediklerini belirtti.

Ulusoy konuşmasında şunları da söyledi:

“Hayat Anadolu’da, Anadolu topraklarında. Evet bir Anadolu açılımı yapıyoruz. Çünkü biz Anadolu’ya açılmak, Anadolu’daki değerleri görmek istiyoruz ve bu değerleri de dünya insanına, dünya kültürüne sunmak arzusundayız. Bizim için ülkemizin 81 vilayetinin birbirinden farkı yoktur. Bunu böyle görüyoruz. 81 vilayet de bizim ülkemizin değeridir. Ülkemizin tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirebilme adına açılımlara başlıyoruz.

Turizm sezonunda 43 milyon turist ile 36 milyar dolar hedefine yürüyoruz. Amacımız 36 milyar dolar dövizi iletmeye çalışmak. Turizm devamlı çalışma ister. Biz her zaman ciddiyiz. Bu ciddiyetimiz devam ediyor. Hedeflerimize ulaşmak istiyoruz”

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code