Bugün “adalet” arayanlar için büyük gün: İstanbul Maltepe’de miting başlıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yürüyüşün son 3 km’si için Dragos‘taki kamp alanında dinlenmeye çekildi. Kılıçdaroğlu’na eşlik eden ve çoğunluğu İstanbul dışından gelen gruplar da aynı bölgede kurulan çadırlarda geceyi geçirdi. Sabah erken kalkan katılımcılar kahvaltılarını yaptıktan sonra Maltehe Miting Alanına doğru yürüyüşe geçti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun miting alanına tek başına yürüyeceğinin açıklanmasının ardından Dragos’teki kamp alanında güvenlik görevlileri ve gazeteciler dışında kimse kalmadı.


Yürüyüşe katılanlar sahil yolunu takiben ellerindeki pankartlarla yürüyüşe geçti. Kılıçdaroğlu’nun saat 16:00 sularında miting alanına tek başına yürümesi bekleniyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ve bir mitingle noktalayacağı “Adalet Yürüyüşü” için Maltepe Parkında hazırlıklar tamamlandı.

 1 milyondan fazla katılımın olması beklenen mitingi alanında, Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma yapacağı platformun yapımı biterken, alanın çevresine dev led ekranlar yerleştirildi. Alanın çevresi Türk bayrakları ve “ADALET” yazan flama ve dövizlerle çevrildi.

 Öte yandan alan içinde yapımına dün başlanan uzun tutukluk süreçleri, sağlık sorunları olup da cezaevlerinden tahliye edilmeyenlerle ilgili dev dilekçe “İlgili makama” şeklinde yazıldı. Dilekçenin yanında ise adaleti simgeleyen Themis Heykeli’nin resmi yer alıyor.  Alanda yapılan bomba aramasının ardından izleyiciler aramadan geçirilerek içeri alınmaya başlanacak.

İnşallah bu tarihi miting gücü ellerinde bulunduran kişilere bazı şeyler hatırlatır ve onlar da en önemli şeyin gerçekten de ADALET olduğunu hatırlarlar. Zira adalet olmayan bir toplumda hiçbir güzelliğin yeşermesi mümkün olmayacaktır.

Like it? Share it!