Bülent Arınç giderayak yine açtı ağzını yumdu gözünü

ARINCAKP’de Bülent ARINÇ’ da olmasaymış herhalde başka hiçbir Allah’ın kulu partinin eksik ve yanlışlarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmak cesaretini gösteremeyecekmiş.. Evet, ARINÇ yine aldı eline sazı ve başladı konuşmaya.

Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk TV canlı yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aktif siyaseti bırakmasının nedenini, “Partilerin yenilenmeye ihtiyacı var. Ben kadere inanırım, bu iş bitti” sözleriyle açıklayan Arınç, “AK Parti’nin kuruluşunda ‘biz’dik, şimdi ‘ben’ olduk” dedi.


Arınç, “Koalisyonun kurulamamasında sorumlu kim” sorusuna ise “Onu söyleyemem. Söylersem başka yerlere gider” şeklinde yanıt verdi. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, AK Parti kongresine katılmamasıyla ilgili soruyu ise “Abdullah Bey’i herhangi biri gibi çağıramazsınız. Miting malzemesi yapamazsınız. Biz dolgu malzemesi değiliz. Dışardan gelenlere bile bizden daha fazla değer verilmiştir. Böyle kıytırık davetlerle bu iş olmaz” diye yanıtladı. Arınç, Binali Yıldırım’ın sürpriz bir biçimde delegeleri arayarak adaylığı konusundaki görüşlerini sormasıyla ilgili iddialara da “Yalanlamasını beklerdim” dedi.

Bakalım partiye EGEMEN kişiler Arınç’ın açıklamalarına nasıl bir yanıtla çıkacaklar karşımıza. Keşke bunlar ülkenin en çok oy alan partisinne kendisine çeki düzen vermesi konusunda ışık tutsa.. Ama sizce öyle bir umut var mı?

Editör / Kaynak: Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code