Bülent Arınç’tan Ergenekon’ ile ilgili çok sivri sözler: Savcıyım diyen konuşsun

by admin | Cumartesi, Nis 23, 2016 | 1427 views

BULENT-ARINCParlamento Muhabirleri Derneği’nde (PMD katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yine bombaladı ve Ergenekon davası ile ilgili mahkeme kararını değerlendirirken malum bazı şahıslara yönelik olarak çok sivri sözler sarf etti.


Bilindiği üzere Ergenekon davası mahkeme tarafından deyim yerindeyse çöp sepetine atılmış oldu son alınan kararlarla. Dolayısıyla birçok insanın, mahkemenin “esasında olmadığına karar verdiği” bu örgüte üyelikleri iddiasıyla içeri tıkılarak büyük zarar görmüş olması, vaktiyle “Ben bu davanın savcısıyım” diyerek adeta yargıya bir nevi talimat veren kişileri de çok zor durumda bırakmış oldu.

İşte Bülent Arınç bu duruma işaret ederek bunun hesabı benden değil de vaktiyle “Davanın savcısıyım” diyen kişilerden sorulsun demeye getirdi verdiği beyanatta.

Yargıtay’ın Ergenekon kararını değerlendiren Arınç tam olarak şöyle dedi: “Savcıyım, hâkimim diyen kim ne varsa herkes de kanaatlerini açıkça ifade etsin”. Bu sözlerden çok açık olarak Tayyip Erdoğan’a gönderme yaptığı anlaşılmış oldu zira söz konusu ifadeyi Erdoğan kullanmıştı vaktiyle.

Bülent Arınç ayrıca Yargıtay’ın Ergenekon davasıyla ilgili kararı için de “İyi bir bozma kararı. Bir insanı 5 sene içeride yatırdıktan sonra pardon diyorsunuz ama bunun bir karşılığı yok. Ben pardon diyecek değilim” dedi.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code