Bundan böyle Belarus ve Moldova’ya vizesiz gidilecek

by admin | Pazartesi, Haz 2, 2014 | 1379 views

MOLDOVA
Bundan böyle vizesiz gidebileceğimiz ülkeler kervanına Belarus ve Moldova’ da katıldı. Dolayısıyla onların vatandaşları da buraya vizesiz gelebilecek. Tabii bu iş kime daha ziyade yarayacak iyi bir bakmak lazım.

Yapılan açıklamaya göre Türkiye ile Belarus ve Moldova arasında, vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin imzalanan anlaşmanın resmen yürürlüğe girdiği bildirildi. İlaveten Dışişleri Bakanlığı , karşılıklı vize muafiyeti sayesinde, ikili ilişkilerin gelişmesine büyük katkı sağlanacağını da ifade etti.


Bakanlık yaptığı açıklamada, “29 Mart 2013 tarihinde Minsk’te imzalanan ve her iki ülke vatandaşlarının, pasaport türüne bakılmaksızın karşılıklı olarak 30 günlük vizesiz seyahat gerçekleştirebilmelerini öngören ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Belarus Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşma’, 1 Haziran 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.” şeklinde bir ifade kullandı.

Diğer taraftan, 1 Kasım 2012 tarihinde Ankara’da imzalanan ve her iki ülke vatandaşlarının, pasaport türüne bakılmaksızın karşılıklı olarak 90 günlük vizesiz seyahat gerçekleştirebilmelerini öngören ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Moldova Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşma’ 1 Haziran 2014 tarihinde yürürlüğe girmiş oldu.

Gönül ister ki, Almanya, İngiltere, Fransa gibi ülkelerin vize muafiyeti verdiği günleri de görebilelim, Belarus ve Moldova’dan ziyade…

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code